Hlášení 13.9.2023

Do naší obce přijede Kamenictví PIETRA a nabízí možnost objednávky na veškeré kamenické práce s letní slevou až 30 %. Firma nabízí:
-návrh, výrobu a montáž nových pomníků,
-renovaci stávajících pomníků,
-sekání a obnovu nápisů,
-prodej a montáž náhrobních doplňků.
Poradit, popřípadě objednat, si můžete za každého počasí ve čtvrtek 14.9.2023 od 11.00 do 11.30hod. na místním hřbitově.

Vinařský spolek Boleradice Vás zve na vinařský večer „Tihelňa 2023“, který bude v sobotu 16.9.2023 od 16,00 hod.. V programu vystoupí mužáci a cimbálová muzika Primáš, v areálu bude také připravena výstava výpěstků místní organizace ČZS. Na Vaši návštěvu se těší pořadatelé.

Výbor ČZS Boleradice prosí členy svazu i ostatní občany, kteří mají své výpěstky ovoce a zeleniny na zahrádce, aby podpořili výstavku ovoce a zeleniny, která bude součástí vinobraní v Tihelni v sobotu 16.září. Své výpěstky přineste v sobotu 16.9. mezi 14 a 15 hod. do areálu u sklepů. Děkujeme za podporu této akce.

SK Boleradice, oddíl kopané sehraje v neděli 17.9.2023 v 15,00 hod. další mistrovské utkání na domácím hřišti se Sokolem Vranovice. Přijďte povzbudit naše hráče.

ČZS Boleradice pořádá v sobotu 30.září 2023 zájezd na Podzimní zahradu Věžky u Kroměříže. Při zpáteční cestě navštívíme nově zrekonstruovaný Památník bratří Mrštíků v Divákách. Zájezd je určen nejen pro členy svazu, ale i pro širokou veřejnost a členy jiných spolků. Podrobnosti a další informace najdete na nástěnce svazu. Přihlásit se můžete do 15.září u předsedy či pokladní svazu.

Ve čtvrtek 21.9.2023 v době od 16:00 do 16:30 hod. proběhne v naší obci očkování psů proti vzteklině. Očkovat se budou štěňata a mladí psi ve stáří 3-6 měsíců a dospělí psi. Očkovací průkazy si přineste s sebou! Vystavení nového malého očkovacího průkazu je za 10,-Kč. Důležité upozornění: Poplatek činí 250,-Kč, platnost očkování je prodloužena na dva roky! Toto očkování psů je povinné ze zákona. V případě zjištění neočkovaného a neočipovaného psa, např. po pokousání nebo i běžné kontrole se chovatelé vystavují postihům plynoucím z tohoto zákona. Finanční pokuta může činit až 50.000,-Kč. 
V případě zájmu mohou chovatelé požádat o naočkování kombinovanou vakcínou, aplikaci čipu, případně o tablety na odčervení nebo přípravky proti blechám a klíšťatům.