Létáme pro vás – 13. 8. 2022

Létáme pro Vás 2022

   V loňském roce jsme si připomenuli několik významných výročí spojených s letectvím v naší obci. V letošním roce si český národ připomíná 80 let od Heydrichiády a jelikož jsme nechtěli zůstat nevšímaví tomuto milníku naší historie, proto jsme program 31. ročníku leteckého dne tematicky přizpůsobili vojenské technice.  

  Letiště pro veřejnost otevřeme ve 13 hodin.  Ve 13:30 přiletí a celý den bude na našem letišti vojenský vrtulník Mi 171. Ve 14:00 provedou průlet přes naši obec dva letouny JAS 39 Gripen. Následně se budou střídat vystoupení modelářů a pilotů letadel nad letištěm v Boleradicích. Závěr leteckého dne bude patřit vystoupení replik letounů z 2. světové války, konkrétně letounům Messerschmitt Bf 109 a Jakovlev Jak 3.

Po 16. hodině budou probíhat vyhlídkové lety vrtulníkem nad naší obcí. Už teď si můžete rezervovat let na tuto neopakovatelnou možnost na adrese lmkb@seznam.cz.

Poděkování patří všem, kteří se v současné době podílí na přípravách a organizaci leteckého dne. Samozřejmě také sponzorům za jejich štědrost.

 V neposlední řadě zvláštní poděkování paní ministryni obrany, která dala souhlas s vystoupením vojenské techniky v Boleradicích.

Těšíme se na Vás a držme si pěsti, ať nám vyjde počasí.

Za LMK gen. Františka Peřiny   Libor Stehlík