Hlášení 27.6.2022

Zelenina Juvita Uherský Brod bude v úterý 28. 6. 2022 od 11:10 od 11:30 h.  prodávat:čerstvé jahody, nové brambory ze Znojma, meruňky ze Strážnice, Slovenská rajčata, papriky, okurky, kedlubny, květák, cibuli, nový česnek, jablka a další ovoce a zeleninu. Nabízet bude také žampiony, hlívu ústřičnou a olejové svíčky.

Oznamujeme občanům, že sběrný dvůr bude otevřený  mimořádně ve středu 29.6.2022.

Městské muzeum v Kloboukách u Brna zve všechny občany na prohlídku stálé expozice. Otevřeno je vždy sobota, neděle a dále o státních svátcích 5. a 6. července ,  od  9 do 12 hodin dopoledne a od 13 do 17 hodin odpoledne. Děti, které přinesou tento víkend ukázat vysvědčení mají vstup zdrama. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Městský úřad Hustopeče, odbor životního prostředí, vydal opatření obecné povahy, kterým bude omezeno užívání pitné vody z veřejného vodovodu u nás v obci. Od 30. 6. 2022 do 30. 9. 2022 tak bude tímto opatřením zakázáno používat pitnou vodu zejména k zalévání zeleně, napouštění bazénů a mytí automobilů. Důvodem je snížená kapacita vodního zdroje Nová Ves (prameniště u Pohořelic) z důvodu zhoršení kvality pitné vody. Zásobení přilehlé lokality je dočasně posíleno přivaděčem z vodního zdroje Zaječí, který slouží mimo jiné pro zásobení naší obce.

Elis Textil Servis s.r.o. – závod Velké Pavlovice přijme pracovníka na pozici „specialista zákaznické péče“. Nástup možný ihned. Více informací na tel.: +420 725 666 194. Životopisy zasílejte na adresu: iva.sale@elis.com

Firma:  Společenství kominíků a topenářů bude provádět v naší obci revize kotlů na tuhá paliva. Dále pak provádí revize, kontroly a čištění komínů a kontroly kotlů na plynná paliva. Termín revizí a kontrol se uskuteční v úterý 5.7.2022. Cena za kontrolu a čištění komínu je 400 Kč, cena za kontrolu a čištění plynového kotle je od 400 Kč a cena za revizi kotle na tuhá paliva je 950 Kč. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989.

TJ SPORT Němčičky oznamuje, že byl zahájen letošní provoz koupaliště. V případě příznivého počasí bude provozní doba v měsíci červnu během pracovního týdne – tedy PO-PÁ – od 14:00 do 19:00.  O víkendech – tedy SO+NE – od 9:00 do 19:00. 

Policie České republiky upozorňuje všechny občany, aby vždy dbali na řádné zabezpečení svých jízdních kol před jejich odcizením, a to nejen v noční době, ale i přes den. V této souvislosti upozorňujeme, že ponecháním kola na nosiči jízdních kol, který je upevněn k vozidlu, je nedostačující ochranou před odcizením. Zlodějům postačuje opravdu velmi krátký čas na to, aby využili příležitosti a jízdní kolo odcizili. Policie v posledních dnech eviduje několik takovýchto případů. Současně žádáme všechny poskytovatele ubytovacích služeb, aby dbali na řádné poučení ubytovaných o ukládání jízdních kol v zabezpečených prostorech penzionů.