Hlášení – 1.4.2022

SK Boleradice 1935/Krumvíř B sehraje v neděli 3. 4. 2022 v 15,30 hod, mistrovské utkání na domácím hřišti se Sokolem Hlohovec. Přijďte povzbudit naše hráče i v tomto chladném počasí.

Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice zve všechny milovníky divadla na závěrečné představení přehlídky Mrštíkovo divadelní jaro, které se uskuteční dnes v 15 hodin. Bude to komedie Dokonalá svatba o tom,  že každé svatbě předchází NOC PŘED SVATBOU a tahle zvláštní noc může ještě všechno změnit.

V neděli 3. dubna v 15 hod. zveme do divadla na Jarní koncert žáků Základní umělecké školy v Kloboukách. V programu je sólový zpěv lidových písní, houslové a klavírní skladby, ale také vystoupení mladé cimbálové muziky. Po skončení koncertu proběhne vyhodnocení přehlídky Mrštíkovo divadelní jaro. Na celý program je vstup volný. Těšíme se na vaši účast.

Divadelní spolek bratří Mrštíků zve na další představení přehlídky Mrštíkovo divadelní jaro, které se koná dnes v 19 hodin. Divadelní soubor AMADIS z Popůvek uvede tragikomedii Smíšené dvouhry. Jde o pět jednoaktovek, které úsměvným způsobem mapují cestu lidským životem, sledují změny v lidských vztazích jedné manželské dvojice. 

Dále zveme všechny milovníky divadla  na závěrečné představení přehlídky, které se uskuteční zítra, v sobotu 2. dubna v 15 hodin. Bude to komedie Dokonalá svatba o tom,  že každé svatbě předchází NOC PŘED SVATBOU a tahle zvláštní noc může ještě všechno změnit.

V neděli 3. dubna v 15 hod. zveme do divadla na Jarní koncert žáků Základní umělecké školy v Kloboukách. V programu je sólový zpěv lidových písní, houslové a klavírní skladby, ale také vystoupení mladé cimbálové muziky. Po skončení koncertu proběhne vyhodnocení přehlídky Mrštíkovo divadelní jaro. Na celý program je vstup volný. Těšíme se na vaši účast.

Pošta Boleradice oznamuje, že od 1. 4. 2022 dojde ke změně otevírací doby. V pondělí a ve středu bude otevřeno od 14:00 – 18:00 hod a v úterý, čtvrtek a v pátek od 8:00 do 12:00 hod.

Boleradští stárci, stárky a chasa, zvou všechny děti, které chtějí letos na Jánských hodech tancovat moravskou besedu, na její nácvik. Jánské hody budou v termínu 24. – 26. 6. 2022. Budeme se setkávat vždy ve čtvrtek od 17 hod. v sále městyse Boleradice (vstup zadním vchodem). První zkouška bude 7. 4. 2022.

Drůbežárna Prace bude v úterý 5. 4.  v 11:15 hod. prodávat: roční slepice za 100 Kč, mladé kuřice a chovné kohouty za 210 Kč, brojlerová kuřata, káčata a housata, krmivo pro nosnice a králíky za 150 Kč, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky – cena 15 Kč/ks.

Výbor místní rybářské skupiny svolává členskou schůzi na sobotu 2. 4. 2022 v 19:00 hod. v restauraci Na Bařině. Na programu jsou organizační záležitosti ohledně rybářských závodů a zájezdu.

Drůbež Novák HB- drůbežárna Mírovka bude v pondělí 4. 4. 2022 v době od 10:45 prodávat: nosné kuřice před snůškou stáří 17  týdnů, cena 185  Kč za kus, barva hnědá, černá, kropenatá, bílá a sussexová.

Zájemce o výtvarné umění zveme do divadla na výstavu obrazů Krajina očima vinaře. Vernisáž výstavy bude ve středu 30. března v 17 hodin v klubovně divadla. Srdečně zveme milovníky výtvarného umění i vína. Výstava bude v divadle otevřena před každým představením do konce dubna.

Divadlo Boleradice připravilo pro své příznivce a posluchače Českého rozhlasu Brno literárně-folklorní pořad s humornými historkami z vysílání a písničkami Slováckého Hanácka. Povídat si budeme o životě s rozhlasem i bez, o příhodách z vysílací kabiny a také o tom, co nám do života nadělily Babské rady našich maminek a babiček, které pro nás ve své knize sebrala Jarka Vykoupilová. O hudební doprovod se postará Cimbálová muzika Primáš – bude to po dlouhé době jejich první veřejné vystoupení. Společný večer se koná ve čtvrtek 7. dubna v 19:30. Srdečně vás zveme a těšíme se na vás. Podrobný program divadla s možností rezervace vstupenek najdete na našich webových stránkách www.boleradice-divadlo.cz. Pokladna je otevřena každý pátek od 18 do 19 hodin a hodinu před každým představením. Těšíme se na vaši návštěvu.

Oznamujeme občanům, že poplatky za svoz a likvidaci komunálního odpadu (popelnice), za psa a pronájem pozemků jsou vybírány na Úřadu městyse nebo je lze uhradit převodem na účet číslo: 109024292/0300, variabilní symbol: číslo domu. Výše poplatku za sběr a svoz odpadu je ve výši: 700,- Kč za osobu, 500,- Kč za děti do 6 let a osoby samostatně žijící starší 70 let. Splatnost poplatků je do 30. 6. 2022.

Společnost Dřevo Habrovany nabízí v jarní akci k prodeji štípané palivové dřevo. Skladem tvrdé i měkké dřevo – v délce polínek 25, 33 a 50 cm. Doprava zajištěna až k Vám domů.” Kontakt a objednávky na telefonním čísle : 739 572 972 nebo www.drevohabrovany.cz.

Firma Dandy s.r.o., šicí dílna nabízí volné místo švadleny-šičky do provozovny v Šitbořicích – areál Pramosu.

Informace na te. 777 703 761.