Hlášení – 24.3.2022

SK Boleradice 1935/Krumvíř B sehraje v neděli 27. 3. 2022 v 15,00 hod, první mistrovské utkání jarní sezóny na domácím hřišti se Sokolem Křepice. Přijďte povzbudit naše hráče.

Paní Alena Petláková prodá 25 kg sadbových raných brambor Anuška, zakoupené od pana Krause z Vysočiny. Je možné je rozvážit na menší množství. Telefon: 608 630 468 nebo navečer kolem 17 – 18 hodiny.

Divadlo Boleradice připravilo pro své příznivce a posluchače Českého rozhlasu Brno literárně-folklorní pořad s humornými historkami z vysílání a písničkami Slováckého Hanácka. Povídat si budeme o životě s rozhlasem i bez, o příhodách z vysílací kabiny a také o tom, co nám do života nadělily Babské rady našich maminek a babiček, které pro nás ve své knize sebrala Jarka Vykoupilová. O hudební doprovod se postará Cimbálová muzika Primáš – bude to po dlouhé době jejich první veřejné vystoupení. Společný večer se koná ve čtvrtek 7. dubna v 19:30. Srdečně vás zveme a těšíme se na vás. Podrobný program divadla s možností rezervace vstupenek najdete na našich webových stránkách www.boleradice-divadlo.cz. Pokladna je otevřena každý pátek od 18 do 19 hodin a hodinu před každým představením. Těšíme se na vaši návštěvu.

Firma JUKKA bude v pátek 25. března 2022 v době od 11.00 – 11.45 hodin prodávat stromky k jarní výsadbě. Jabloně a hrušně i sloupcovité, meruňky, nektarinky, mininektarinky, broskve, rezistentní švestky vhodné na pálení, švestky japonské, ryngle, durancie, třešně, višně, třešňovišně, višně keřové, kdouloně, olivy, moruše bílé, mrazuodolný fíkovník, granátové jablka, bez černý, ziziphus jujuba, roubované ořešáky, keřové a stromkové rezistentní angrešty, keřové a stromkové rybízy černé a červené, stromkové josty, lísky keřové, ostružiny, maliny, malinoostružiny, malinojahody, stolní vinnou révu, kanadské, indiánské a čukotské borůvky, růže keřové i stromkové, rododendrony, azalky, sazenice jahod, brusinky, 3-odrůdový ibišek, samosprašné kiwi, liči, aronie keřové, klematis, pustoryl, dřín jedlý odrůdový, hortenzie, motýlí keře, čilimník a jiné. 

Vážení občané a příznivci ochotnického divadla, přijměte pozvání na divadelní přehlídku Mrštíkovo divadelní jaro, která se koná od 30. března – 3. dubna v divadle v Boleradicích. Věříme, že si z naší programové nabídky vyberete a přijedete povzbudit herce na jevišti. Bližší informace o akci najdete na webových stránkách www.boleradice-divadlo.cz, kde můžete také provést rezervaci i zakoupení vstupenek. Prodej je možný i v pokladně divadla vždy hodinu před představením. Těšíme se na vás.

Oznamujeme občanům, že poplatky za svoz a likvidaci komunálního odpadu (popelnice), za psa a pronájem pozemků jsou vybírány na Úřadu městyse nebo je lze uhradit převodem na účet číslo: 109024292/0300, variabilní symbol: číslo domu. Výše poplatku za sběr a svoz odpadu je ve výši: 700,- Kč za osobu, 500,- Kč za děti do 6 let a osoby samostatně žijící starší 70 let. Splatnost poplatků je do 30. 6. 2022.

Zveme Vás na cestovatelskou přednášku Tomáše Vejmoly o jeho cestě tuktukem z Thajska do Hranic na Moravě, v pátek 25.března od 18:00 hodin v Kobylí, ve Vinařství Bukovský. Po přednášce se můžete zdržet na volnou diskuzi a ochutnávku vín. Více info na telefonu 608 43 77 54.

Srdečně Vás zveme na dětský bazárek, který se koná v sobotu 26. 3. 2022 v kulturním domě v Bořeticích. Bazárek je zaměřen převážně na jarní a letní tématiku. Bude zde možné nakoupit bazárkové a jiné věci spojené s dětmi. Prodej začíná v 8:00 hod. a končí ve 14:00 hod.