Hlášení – 18.3.2022

Vážení spoluobčané, v rámci zajištění pomoci válečným uprchlíkům z Ukrajiny poptáváme darování či dočasné zapůjčení následujícího materiálního vybavení: lehátka, matrace (ideálně nafukovací), karimatky, spacáky, deky, polštáře, lůžkoviny. Chcete-li  vybavení zapůjčit, označte jej prosím iniciálami či jiným způsobem, po skončení krizové situace Vám bude navráceno. V případě nabídky pomoci kontaktujte přímo úřad městyse či tel. č. 602142119, s odvozem pomohou asistovat zaměstnanci úřadu městyse. Děkujeme za Vaši pomoc.

Divadlo Boleradice připravilo pro své příznivce a posluchače Českého rozhlasu Brno literárně-folklorní pořad s humornými historkami z vysílání a písničkami Slováckého Hanácka. Povídat si budeme o životě s rozhlasem i bez, o příhodách z vysílací kabiny a také o tom, co nám do života nadělily Babské rady našich maminek a babiček, které pro nás ve své knize sebrala Jarka Vykoupilová. O hudební doprovod se postará Cimbálová muzika Primáš – bude to po dlouhé době jejich první veřejné vystoupení. Společný večer se koná ve čtvrtek 7. dubna v 19:30. Srdečně vás zveme a těšíme se na vás. Podrobný program divadla s možností rezervace vstupenek najdete na našich webových stránkách www.boleradice-divadlo.cz. Pokladna je otevřena každý pátek od 18 do 19 hodin a hodinu před každým představením. Těšíme se na vaši návštěvu.

Firma JUKKA bude v sobota 19. března 2022 v době od 10.30 – 11.15 hodin prodávat stromky k jarní výsadbě: Jabloně a hrušně i sloupcovité, meruňky, nektarinky, mininektarinky, broskve, rezistentní švestky vhodné na pálení, švestky japonské, ryngle, durancie, třešně, višně, třešňovišně, višně keřové, kdouloně, olivy, moruše bílé, mrazuodolný fíkovník, granátové jablka, bez černý, ziziphus jujuba, roubované ořešáky, keřové a stromkové rezistentní angrešty, keřové a stromkové rybízy černé a červené, stromkové josty, lísky keřové, ostružiny, maliny, malinoostružiny, malinojahody, stolní vinnou révu, kanadské, indiánské a čukotské borůvky, růže keřové i stromkové, rododendrony, azalky, sazenice jahod, brusinky, 3-odrůdový ibišek, samosprašné kiwi, liči, aronie keřové, klematis, pustoryl, dřín jedlý odrůdový, hortenzie, motýlí keře, čilimník  a jiné. 

Firma JUKKA bude v pátek 25. března 2022 v době od 11.00 – 11.45 hodin prodávat stromky k jarní výsadbě. Jabloně a hrušně i sloupcovité, meruňky, nektarinky, mininektarinky, broskve, rezistentní švestky vhodné na pálení, švestky japonské, ryngle, durancie, třešně, višně, třešňovišně, višně keřové, kdouloně, olivy, moruše bílé, mrazuodolný fíkovník, granátové jablka, bez černý, ziziphus jujuba, roubované ořešáky, keřové a stromkové rezistentní angrešty, keřové a stromkové rybízy černé a červené, stromkové josty, lísky keřové, ostružiny, maliny, malinoostružiny, malinojahody, stolní vinnou révu, kanadské, indiánské a čukotské borůvky, růže keřové i stromkové, rododendrony, azalky, sazenice jahod, brusinky, 3-odrůdový ibišek, samosprašné kiwi, liči, aronie keřové, klematis, pustoryl, dřín jedlý odrůdový, hortenzie, motýlí keře, čilimník a jiné. 

Vážení občané a příznivci ochotnického divadla, přijměte pozvání na divadelní přehlídku Mrštíkovo divadelní jaro, která se koná od 30. března – 3. dubna v divadle v Boleradicích. Věříme, že si z naší programové nabídky vyberete a přijedete povzbudit herce na jevišti. Bližší informace o akci najdete na webových stránkách www.boleradice-divadlo.cz, kde můžete také provést rezervaci i zakoupení vstupenek. Prodej je možný i v pokladně divadla vždy hodinu před představením. Těšíme se na vás.

Oznamujeme občanům, že poplatky za svoz a likvidaci komunálního odpadu (popelnice), za psa a pronájem pozemků jsou vybírány na Úřadu městyse nebo je lze uhradit převodem na účet číslo: 109024292/0300, variabilní symbol: číslo domu. Výše poplatku za sběr a svoz odpadu je ve výši: 700,- Kč za osobu, 500,- Kč za děti do 6 let a osoby samostatně žijící starší 70 let. Splatnost poplatků je do 30. 6. 2022.

Společnost Tagnet s.r.o. začala výstavbu optické přístupové sítě konkrétně fázi č. 1 navrtání prostupů do domů. V rámci výstavby jsou prostupy zřizovány zdarma. Po síti bude fungovat internet a televize, přičemž internet o minimální rychlosti 100 / 100 Mbit/s. V případě dotazů či žádostí na domluvení navrtání, prosím, kontaktujte telefonní číslo 733 735 992. Rychlosti internetu následující: 100/100 Mbit/s za 300 Kč vč. DPH, 333/166 Mbit/s zvýhodněno v rámci výstavby za 400 Kč vč. DPH, 666/333 Mbit/s za 700 Kč vč. DPH. Televize od 190 Kč vč. DPH, volitelné balíčky za příplatek. Provozování sítě bude zajišťovat Internet4you.cz, spol. s.r.o., více informací na stránkách www.mntech.cz.

Zveme Vás na cestovatelskou přednášku Tomáše Vejmoly o jeho cestě tuktukem z Thajska do Hranic na Moravě, v pátek 25.března od 18:00 hodin v Kobylí, ve Vinařství Bukovský. Po přednášce se můžete zdržet na volnou diskuzi a ochutnávku vín. Více info na telefonu 608 43 77 54.

Krizový štáb města Hustopeče prosí občany o poskytnutí nafukovacích, čí skládacích lehátek, spacáků  a dek, které budou poskytnuty do přechodných ubytovacích kapacit pro válečné uprchlíky z Ukrajiny na Hustopečsku. Vybírat se budou ve dnech 16. 3. až 18. 3. 2022, vždy od 17:00 do 19:00 hodin ve Společenském domě na ulici Herbenova. Za každý dar děkujeme.

Milí přátelé, přijměte pozvání na benefiční koncert pěveckého sboru Izmael a smyčcového dua Martin Husák a Eva Škodová na podporu Ukrajiny v sobotu 19. 3. od 18 hod. v evangelickém kostele v Kloboukách. Zároveň budeme vděční za předání pozvánky dalším lidem. Eliška Krmelová

Moravia Propag právě hledá do svého týmu v Boleradicích brigádníky na pozici: Výpomoc do výroby. Ranní směna (6:00 – 14:30), různorodá práce ve výrobě a ve skladu, přátelský kolektiv (10členný tým), odměna 120 – 150Kč/hod dle náročnosti práce. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat: info@moraviapropag.cz, 603 353 414.

Srdečně Vás zveme na dětský bazárek, který se koná v sobotu 26. 3. 2022 v kulturním domě v Bořeticích. Bazárek je zaměřen převážně na jarní a letní tématiku. Bude zde možné nakoupit bazárkové a jiné věci spojené s dětmi. Prodej začíná v 8:00 hod. a končí ve 14:00 hod.