Táborové zprávičky den 5.

Táborové zprávičky den 5.

Ve středu jsme se vzbudili do slunného rána. Byli jsme vděční za půlhodinu spánku navíc, protože jsme po úterním výšlapu a výletu byli patřičně utahaní. Po báječné snídani jsme se na nástupu dozvěděli, že nás dnes čeká poněkud volnější den, který můžeme vyplnit sportem, hrami, malováním nebo jinými rukodělkami, a celkově jsme si mohli vybrat, která zábava je pro koho příjemnější. Vedoucí pro nás připravili např. stanoviště se střelbou z luku, ze vzduchovky a skákání v pytlích. Jako vždycky ale bodovala vybíjená, tu letos přímo milujeme. Nejlepší zábavou je vybít sporťáka Pavla, tento záměr nás všechny spojuje.

Poctivě utahaní jsme se vrhli na oběd. Knedlo-zelo-vepř od našeho skvělého kuchaře Radka bylo skvostné, jako ostatně všechno, co z Radkovy kuchyně vychází. Nacpali jsme si bříška a šli si na chvilku dáchnout do stanů. Po odpoledním klidu jsme překvapeně našli další vzkaz od našeho tajemného přítele, nebo to snad bylo od Ducha ostrova? Vzkaz byl šifrovaný. Po oddílech jsme se pobalili a šli si užít pravého léta k rybníku. Koupali jsme se a plavili se na lodích po rybníce. V mezičasech jsme vyluštili šifru.

Dozvěděli jsme se, že nám hrozí nebezpečí. Piráti se chystají obsadit náš tábor a vydrancovat ho. Musíme na noc opustit tábořiště, abychom ubránili holé životy! Se setměním jsme skutečně odešli a čekali, co se bude dít. A dělo se. S obrovským rykem připlula loď Kapitána Fostera a jeho tlupy. Piráti se vylodili a ihned začali hledat, co by ukradli a koho by zamordovali. Ještě, že jsme opustili tábor a sledovali jejich rej jen z bezpečného povzdálí. Za úkol jsme dostali zjistit o pirátech důležité věci a sebrat jim nějaké jejich osobní věci. To vše samozřejmě nepozorovaně. Bylo to neskutečně těžké! Báli jsme se a zdálo se to neproveditelné. Piráti jsou zvláštní sorta těch nejtvrdších lidí, nikdo kolem nich není v bezpečí. Bavili se, hulákali, vyhazovali nám věci ze stanů a byli po zuby ozbrojení. Když se konečně vyřádili a rozhodli se opustit tábor, spadl nám kámen ze srdce. Vrátili jsme se do tábora, našli si svoje spacáky a osobní věci a konečně šli s plnými hlavami zážitků spát.

Vedoucí a instruktorka druhého oddílu – Hanka a Jarka