Polehrad vyšel

Vyšel Polehrad

Končí léto, „Přichází podzim“, jak zní nadpis prvního článku. Je tu doba sklizně. Budou se vinaři těšit z úrody? Co jsi včera sbíral? Kolik měla cukru frankovka? A co veltlín, bylo ho dost? A co budeš sbírat zítra? Do toho sem tam vzpomínky na doby minulé…

Něco končí, něco začíná – neustálý koloběh života. Vzpomenete si, kdy v Boleradicích bylo to poslední vinobraní s velkým „V“? Vzpomenete si, jaké to bylo, když jste poprvé hrdě se školní taškou na zádech vyrazili do školy?

Pryč s nostalgií, nic netrvá věčně! Už jsou tu nové tradice otevřených sklepů, setkání u vína. Máme Autentikfest, Vinařský večer, vinaři se už sami postarají. Ale i ostatní spolky se činí: hasiči, Orel, SK Boleradice 1935, Nedánov, Divadelní spolek, zahrádkáři. Co jen těch akcí bylo přes léto. A co jich teprve bude! O tom všem se opět dočtete na stránkách tohoto čísla. Zprávy z radnice vám sdělí starosta, na škole máme novou ředitelku – popřejme jí hodně radosti z práce s dětmi. V knihovně je opět veselo – má nové regály na knížky a nábytek, pan Petr Mrkva přispěl s článkem o kříži Matěje Křižáka, přečtěte si vzpomínku na rekvírované zvony, rozhovor s Milenou Emmerovou a další.

Á propós: pozná někdo odrůdu hroznů na titulce?

Příjemné chvíle s Polehradem přeje

Jiří Janda

Polehrad září 2019

Příloha Polehradu září 2019