Táborové zprávičky den 3.

Den třetí

Hned ráno při rozcvičce za námi doběhl (trochu zmatený) vědec se zprávou: „Polámal se generátor gravitace, jsme v ohrožení.“ Protože máme plnou péči, hned nás s radostí vedoucí svázali po dvojicích, trojicích, abychom jim neodlétli do jiných galaxií. V těchto bezpečnostních skupinách jsme snídali i hygieničili, no zábava…
Na nástupu jsme se dozvěděli ještě horší věc: že se k nám řítí obří asteroid a my musíme rychle sestrojit pomocné raketové motory a odletět na jinou planetu. Začali jsme usilovně získávat součástky rakety: sbírali jsme meteority, přenášeli vodu, demonstrovali zatmění, luštili zakódované zprávy. Konečně jsme ze získaných částí sestavili čtyři rakety, dokonce celé dva pomocné motory se rozjely a my se mohli zbavit našeho zábavného svázání.
Odpoledne jsme z naší rakety vystoupili na neznámou planetu a začali ji mapovat. Úkolem bylo zapamatovat si ve čtvercové síti rozmístění strží, pouště, hor a kráterů, poté je projít co nejméně kroky. Pořádně jsme se u toho zapotili, tak jsme se šli zchladit do blízkého kráteru plného planetární tekutiny, použili jsme i vesmírná plavidla. Navečer jsme dokončovali vlajky, trička a hráli deskovky, těšíme se na další den, budeme překonávat nástrahy černých děr a získávat signály z mimozemských civilizací!

Kamča – vedoucí 4. oddílu

P1050206 P1220572 P1220585