18.9.2018

  • Pošta Boleradice oznamuje, že ve středu 19.9.2018 bude otevřeno pouze odpoledne od 15 – 17.00 hod. a ve čtvrtek 20.9.2018 bude otevřeno pouze dopoledne od 8 – 11.00 hod.
  • Český zahrádkářský svaz Boleradice pořádá v neděli 23.9.2018 výstavu ovoce, zeleniny a květin k příležitosti 55. výročí založení svazu v Boleradicích a 100. výročí republiky, v sále městyse v době od 13 hod. do 18 hod. K poslechu a příjemné náladě bude hrát CM Primáš. Součástí výstavy bude soutěž O nejchutnější pokrm ze zahrádky. Prosíme o výpěstky, staré nářadí i zapojení do soutěže. Více informací naleznete ve vývěsce, na nástěnce u obchodu či na letáčku, který jste všichni dostali do schránky. Děkujeme za zapojení. Na spolupráci a pěknou akci se těší výbor svazu.
  • Drůbežárna Prace bude ve středu 19.9. ve 12:00 hod. prodávat: kuřice a kohouty různých barev, roční slepice, brojlerová kuřata, káčata, jatečné kachny o váze 3,5 – 4 kg za 200 Kč/ks, krmivo pro drůbež a králíky + vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky – cena 10 Kč/ks.
  • Obec Morkůvky zve všechny děti i dospělé na soutěž ve vyřezávání dýní. 14. ročník morkůvské Heloudýně se uskuteční 22. 9. 2018 od 14:00 na Pláckách u kulturního domu. Součástí této akce bude soutěžní ochutnávka dýňového zelí, ochutnávka dýňových a cuketových specialit, tradiční malý jarmark, soutěž o největší vypěstovanou dýni, malování na obličej, jízda na koni a různé soutěže pro děti i dospělé. Program zahájí taneční skupina Move Around A SHŠ GRÁL Z BRNA. Pro návštěvníky akce je připraveno občerstvení, párek v rohlíku, burčák, maso na grilu, speciality z dýně a cukety, trdelníky, medovina, výrobky z perníku apod. Po setmění bude program celé akce zakončen koncertem skupiny KOŽUCH. Pokud se i vy chcete zúčastnit soutěže o nejlepší dýňové zelí nebo se pochlubit svými dýňovými specialitami, pokrmy z cukety, přineste je v sobotu do KD nejpozději do 13 hodin. Můžete získat nejen jedno z prestižních ocenění, ale pokrmy, které přinesete navíc k ochutnávce, vám umožní zúčastnit se i losování o pěkné ceny. Největší dýně do soutěže přivezte na převážení do 11 hodin. Protože se i nám urodil menší počet dýní, prosíme ty, kteří mají doma nějakou dýni navíc a mohli by ji na vyřezávání dětem věnovat, aby zavolali na obecní úřad, číslo 519 423 124, nebo ji přinesli v dopoledních hodinách na Plácka. Děkujeme. Na Vaši návštěvu se těší pořadatelé.
  • Srdečně Vás zveme na dětský bazárek, který se koná v sobotu 22.9.2018 v kulturním domě v Bořeticích. Bazárek je zaměřený převážně na podzimní a zimní tématiku. Bude zde možné nakoupit bazárkové a jiné věci spojené s dětmi. Prodej začíná v 8.00 hod. a končí ve 12.00 hod. Případní zájemci o prodej ať se nahlásí do 20.9.2018 na e-mail: bazarek.boretice@email.cz, kde obdrží info o prodeji.
  •  TJ SPORT Němčičky pořádá v sobotu 22.9.2018 již 11. ročník cyklistického závodu – Cyklomaraton Mezi vinohrady. Zájemci, kteří se chtějí závodu účastnit se mohou přihlásit na webu www.sportnemcicky.cz nebo až na místě v den závodu. Start je v 10:00. Trať závodu vede po lesních cestách, mezi vinohrady i vesnicemi. Závod se jede za běžného provozu, proto prosíme všechny občany zejména v obcích Němčičky, Bořetice, Velké Pavlovice, Kobylí a Vrbice, po jejichž území je trať vedena, o shovívavost při průjezdech závodníků a respektování pokynů pořadatelů na trati. Srdečně zveme všechny (nejen účastníky) na večerní zábavu – hrát nám bude od 19:00 DJ Tomáš Smetana. Vstup je ZDARMA.
  • Zveme vás na Výstavu korespondence a fotografií z I. světové války věnovaná rodákům z Boleradic a jejich rodinám. Výstava bude přístupná každou neděli a během představení v divadle a to až do neděle 14. října. Jsou na ní vystaveny dokumenty, kroniky i fotografie z první světové války, které si zaslouží zcela jistě vaši pozornost.
  • V sobotu 22.9 se v kulturním domě v Krumvíři  koná od 8:00 do 11:00 burza dětského, dámského, pánského oblečení, příslušenství pro miminka, hraček, obuvi, knih a sportovního vybavení.