Táborové zprávičky den 1. – příjezd

Po krátkém rozloučení s rodiči při odjezdu, jsme vyrazili směr Vysočina k vesnici s názvem Pozďatín.

Cesta autobusem rychle ubíhala, hráli jsme na kytary, zpívali a kdo chtěl, mohl si číst v táborovém oběžníku, ve kterém je spousta zajímavých zpráv, co nás na táboře čeká, taky hádanek, přesmyček a vtipů. Než jsme se nadáli, vystupovali jsme na táborové základně.

Základna vypadá bezvadně, jsou tady stany s podsadou, chatky a velká klubovna s jídelnou. V okolí jsme viděli i několik rybníků tak už se těšíme, až se půjdeme koupat a jezdit na lodích.

Po rozdělení stanů a vybalení jsme si dali pozdnější sladký oběd (krupičkovou kaši) a po krátkém odpočinku jsme vyrazili prozkoumat co kde je a seznámit se s okolím. Cestou někteří trochu ztratili směr, ale jenom na chvilku. K večeři jsme přišli tak akorát a nemohli jsme se jí dočkat. Po cestě nám vyhládlo a taky táborem se linula nádherná vůně. Byl hovězí guláš a nutno dodat, že se náš kuchař Radek opravdu vytáhnul. Zbytky nebyly skoro žádné a ještě jsme si došli i přidat. Po večeři jsme si upravili stany, zahráli hry a postupně se seznamovali s ostatními kamarády.  Taky jsme měli krátký večerní nástup, kde jsme se dozvěděli, co nás na táboře čeká a co budeme druhý den dělat. A protože už se rychle setmělo, vykoupali jsme se, zalezli do stanů a povídali si. Nejdřív to vypadalo, že budeme povídat až do rána, ale únava nás přemohla a tak dobrou, jdeme už spát….

 

Za táborníky a táborový personál

HVT Boža

P1040241P1040239P1210837P1210840P1210839P1040242