Pozvání do divadla

Vážení přátelé,

dovolujeme si vás pozvat na oslavu 120. výročí divadla v Boleradicích.

Slavnostní akce začíná v sobotu 7. října v 15 hodin koncertem, v němž s Komorním souborem „Musica animae“ a Žesťovým kvintetem vzpomeneme na některé naše divadelní počiny. Zazní divadelní, muzikálové a filmové hity, uvidíte ukázky z her hraných na našem jevišti.

Program bude pokračovat v 17,30 hod. vernisáží výstavy

„Divadlo v Boleradicích 1897 – 2017“

a v 19,30 hod. slavnostní den završíme představením „Kříž u potoka“. To vše bude doplněno neformálním posezením s občerstvením a ochutnávkou místních vín.

První písemnou zmínkou o činnosti boleradických ochotníků je informace o dramatizaci románu Karoliny Světlé „Kříž u potoka“ z roku 1897. Tuto významnou událost jsme si letos v lednu připomněli novým nastudováním uvedeného venkovského dramatu ve svižné divadelní úpravě Pavla Ondrucha. U příležitosti tohoto jubilea se chceme setkat se všemi divadelními přáteli, sponzory a našimi příznivci.

Vstupné na sobotní program je dobrovolné, ale vstupenky je třeba předem rezervovat.

Slavnostní program pokračuje i v neděli 8. října, kdy bude po celý den přístupná výstava a v 15 hodin zveme do divadla malé i velké diváky na klasický pohádkový příběh Aloise Jiráska – „Lucerna“ v podání herců Studia „V“ Brno.

 

Těšíme se na shledanou v divadle.

Za Divadelní spolek bratří Mrštíků

Iva Kahounová