Boleradické obrázky

Na facebooku se objevil zajímavý projekt s názvem Boleradické obrázky. Autorem je Jiří Janda, který zveřejnil jeho dlouholetou práci – sběr starých fotografií, které poctivě naskenoval a nyní je postupně zveřejňuje. Facebook zvolil z důvodu, že lze ke každé fotografii přidat komentář a tím se naplňuje samotná historie jednotlivých fotek.

“Několikrát jsem byl vyzván, abych uveřejnil stovky fotografií z Boleradic nebo se vztahem k nim. Sbírám je už pěkně dlouhou dobu – tak tady je první album. Postupně budu přidávat další a další.
Rád bych také byl za komentáře nebo i popisky toho co na nich je k vidění. Věřím, že je budete mít rádi a budete se k nim vracet” uvedl Janda.

Přidávám na ukázku jednu překrásnou fotografii z Pasek. U ní je už i přidaný komentář s popiskem, kdo na fotografii je a z kterého je roku.
“Tato fotka byla nafocená někdy v letech 1941-42 a byla vydaná jako pohlednice. Na fotce je její autor fotograf Vladimír Stehlík se svou manželkou Martou a jeho neteře starší Drahomíra (moje tchyně) a mladší Eva Soukopovy.” uvedla p. Marta Korábová. V případě této fotografie je tedy úkol splněn.

Stránku s fotografiemi naleznete zde.