Hlášení 2.5.2016

  • Stárci a chasa zvou všechny rodiče, kteří mají zájem, aby jejich děti tancovaly na hody Moravskou besedu, na první schůzku dnes 2.5.2016 v 19,00 hod. do sálu.
  • Divadelní spolek bratří Mrštíků pořádá také letos tradiční divadelní přehlídku Jarní Sešlost. Její 10. ročník zahájí domácí soubor ve středu 4. května hrou Josefa Štolby  s názvem „Na letním bytě“. Komedie se odehrává ve 30. letech minulého století a je doplněna dobovými hity. Příběh intrikánky paní Kapičkové a její rodiny, záletného ministerského tajemníka Česala či nadšeného entomologa Havelky milujícího vědu a svoji ženu, jistě diváky pobaví a příjemně odreaguje od každodenních starostí a spěchu. Přehlídka bude pokračovat v pátek 6.května představením  Divadelního spolku Vojan z Libice nad Cidlinou, který uvede známý příběh o krysařovi s názvem “ Co vyprávěl Sepp Jörgen“. Následující večer, v sobotu 7. května, bude patřit Jiřímu Voskovcovi, Janu Werichovi a dalším osobnostem Osvobozeného divadla. V první části večera uvidí diváci koláž ze slavných předscén nazvanou Jízlivý glosátor v podání členů domácího divadelního spolku. Po přestávce bude večer pokračovat besedou o Janu Werichovi v podání ořechovského Divadla u stolu. O závěr Jarní Sešlosti se postará Divadelní spolek Vlastenecká omladina z Vídně. V Boleradicích velmi oblíbený divadelní soubor uvede v neděli 8.května proslulý americký muzikál My Fair Lady. Dovolujeme si upozornit všechny zájemce o přehlídková představení uváděná během pracovního týdne, že je mohou zhlédnout za zvýhodněnou cenu. Vstupenky je možné koupit v předprodeji v pátek od 18 do 19 hodin v pokladně divadla.
  • Drůbežárna Prace bude v úterý 3.5.2016 ve 12:00 hod. prodávat: kuřice všech barev a chovné kohouty – cena 170 Kč/ks, roční slepice – cena 80 Kč/ks, brojlerová kuřata, káčata, husokačeny, krůty, krmivo pro drůbež a králíky + vitamínové doplňky.
  • Ve středu 4.5.2016 v 11,45 hod. přijede do naší obce firma OVO-SADBA a bude prodávat zeleninové přísady: papriky, rajčata, košťáloviny, celer a salát. V nabídce budou také květinové sazenice: begonie, petúnie, pelargonie a jiné. Za akční ceny se slevou až 20% se budou doprodávat ovocné stromky a keře. Dále bude možné zakoupit zahradní a květinové substráty, různá hnojiva a speciální řadu postřiků AgroBio Opava. Prodejce se zdrží maximálně 30min.
  • Obec Krumvíř pořádá v pátek 6.5.2016 vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš pod názvem Taneční miniatury, které se uskuteční v Kulturním domě v 18.00 h. Vstupné dobrovolné.