Divadelní dílna 2015

Orel jednota Boleradice pořádala od pátku 8.5. do neděle 10.5.2015 další ročník “Divadelní dílny”. Své zážitky z této akce popsala jedna z účastnic:

Divadelní dílna 2015

Jako každý rok tak i letos jsme, naše parta nadšenců, strávili jeden prodloužený víkend v divadle bratří Mrštíků v Boleradicích, konkrétně z pátku 8. května do neděle 10.května.

Netřeba popisovat, jak úžasní naši lektoři byli, ostatně jako vždycky a možná i to je jeden z důvodů, proč se do boleradického divadla tak rádi vracíme.

Letošní dílna nás seznámila se skupinkou dětí z (nevím, jak se ta dědina jmenovala), kteří však nakonec vytvořili vlastní skupinku a jejich lektorem byl náš nejoblíbenější český divadelní herec Jurka (Háder). Lektorkou naší telnické skupinky se stala Hanka (Samsonová) a se vším jí náležitě pomáhal Přemek (Pelikán).

Prakticky celou letošní dílnu naše skupina nacvičovala etudu od I. Čajkovského – Na hlavní silnici. Rozmanitost a rozporuplný charakter jednotlivých postav ve hře byl opravdu velký, a tak vcítění se do role kriminálníka, blázna nebo notorického alkoholika už po pár hodinách nacvičování nebylo zas tak složité..

Premiéru naše vskutku amatérské představení zažilo již v sobotu večer a k našemu údivu se setkalo s úspěchem. Pomineme-li, že naše obecenstvo se skládalo vlastně jen z druhé skupiny, lektorů a pár dalších lidí z divadla.

V průběhu všech tří dnů jsme docházeli na snídaně do divadla, což bylo bohužel jediné poživatelné jídlo za celý den, jelikož “restaurace”, kterou jsme navštěvovali po čas oběda a večeře, byla, co se jídla týče, vážně silné kafe…

V neděli jsme odjížděli se spoustou zážitků a už se těšíme na příští rok!

Petra Chudáčková

9Tq2Y6-66y35QVE-tp-QBsODUIE1XCKQsNoZ0QvFJIqplGBlQZEMuiBX6tks4_ZlCW8C8Xc       Xz-T1Gpb-qgCh09f7gRh-fKwARZ4iuW0uZCdVtZ3zw9CK5h68CJ8cTGEO069kMdaeJxTZuY

bBKHE2au33DhKLQbw9RAtpMzoFFzIFkiEsL1VdzbHNnN9B5skSFdetAHmonck6YV2R-yocc     mstnRkx3V3fih69b90aTa4S-02SFtRaXsrDv6-8DkH78J37MDjQON-d6abxzhvXIzpKB1Lg