Boleradicke divadlo je vděčné za divácký zájem

BOLERADICE (jij) – V Boleradicích se hraje divadlo a to už stodvanáctou sezonu. Do jediného kamenného vesnického divadla s pravidelným provozem se sjíždějí diváci z celého kraje a pro ochotníky, kteří zde pravidelně vystupují, je radostí si zahrát.
Když divadelníci letos v létě dávali dohromady program předplatného na novou sezonu, netušili, jaký zájem plánovaná představení vyvolají. Předplatné pro dospělé, přestože byla představení zdvojena, je už téměř vyprodáno a oblíbené nedělní pohádky předplatného pro rodiče s dětmi jakbysmet. Ani samotní ochotníci nezaháleli. Letošní úspěšné představení Cikánský baron bylo stále vyprodané, a tak se mohou diváci těšit na další přidané reprízy v lednu a dubnu příštího roku.
Režisérka souboru Alena Chalupová si vyhrnula rukávy a připravuje hned dvě další představení. Ještě letos před Vánoci má premiéru čtveřice krátkých příběhů Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo. Divácký zájem ještě před premiérou si vynutil přidání další reprízy koncem roku a zhlédnout toto představení bude možné i v roce nadcházejícím. Konec března je pak vyhrazen premiéře divadelní hry Babička v režii Aleny Chalupové. Nejznámější kniha Boženy Němcové převedená na divadelní prkna určitě zaujme malé i velké diváky.
Tím však výčet aktivit Divadelního spolku bratří Mrštíků nekončí. Na své si přijdou milovníci tradičních divadelních plesů, pro školy je opět na jaře připravováno vystoupení oblíbené dvojce Jan Přeučil a Eva Hrušková. Ochotníky čekají zájezdy po vlastech českých a moravských, chystá se další ročník přehlídky Jarní Sešlost.

Břeclavsko 2.12.2009