Policie chytila Slováka podezřelého z vraždy ženy z Klobouk u Brna

Slovenští policisté v pondělí dopoledne zatkli mezinárodně hledaného Tomáše Filadelfiho. Pětadvacetiletý Slovák je podezřelý z vraždy osmapadesátileté ženy z Klobouk u Brna. Česká strana nyní bude žádat o jeho vydání

Tělo ženy, která pracovala pro společnost Provident a přišla si k Filadelfimu pro splátku, našli minulé úterý v jeho domě v Boleradicích na Břeclavsku. V souvislosti s případem poté policie vyhlásila pátrání po muži z Břeclavska. – čtěte Pitva potvrdila vraždu

"Může přinést důležité svědectví k takhle závažnému případu," uvedla tehdy mluvčí jihomoravské policie Soňa Svobodová s tím, že Slováka se lidé nemají snažit zadržet sami. Hledaný odjel ze země autem zavražděné a policisté tušili, že na Slovensko.

"Tamější policisté pětadvacetiletého muže zatkli včera v dopoledních hodinách v bratislavském obchodním centru Lamač," potvrdila Svobodová.

Vyšetřovatelé nyní budou požadovat jeho vydání do České republiky. "To je ale spíš záležitost brněnského městského soudu, který na něho vydal zatykač. Pro nás je důležité, že hledaný muž už není na útěku," doplnila Svobodová.

Za trestný čin vraždy mu hrozí patnáct let vězení nebo výjimečný trest.
 

idnes 3.11.2009