Ochotníci sklízí úspěchy

BOLERADICE (had) – Pověst jednoho z nejlepších ochotnických divadelních souborů u nás potvrdili v posledních dnech divadelníci z Boleradic. Na celorepublikových festivalech získali několik ocenění a s velkým diváckým ohlasem se setkalo také jejich vystoupení na Národní přehlídce ochotnických souborů ve Vysokém nad Jizerou.
V sobotu 3. října byly slavnostně vyhlášeny výsledky prvního ročníku celoroční soutěžní přehlídky amatérských divadelních souborů Orlická Thálie v Ústí nad Orlicí. „Divadelní soubor bratří Mrštíků Boleradice zde vystoupil již v dubnu s divácky velmi úspěšnou dramatizací Boučkovy Noci pastýřů v režii Aleny Chalupové, " prozradil nám vedoucí souboru Stanislav Svoboda. „Přehlídka byla hodnocena pouze podle spokojenosti diváků a ti známkou 1,04 rozhodli, že boleradické vystoupení bylo zdaleka nejúspěšnější. Divadelníci z Boleradic si tak odvezli z orlického podhůří další skalp a rozšířili povědomost o břeclavském regionu nejen jako o místě dobrého vína a bohatých krojů. " Ještě výrazněji zabodovali u diváků boleradičtí ochotníci v pátek 9. října na dalším soutěžním festivalu Voskovcova Sázava. Zde uvedli inscenaci Cikánský baron v režii Jiřího Merlíčka a známý romantický příběh, okořeněný nádhernými tóny cimbálové muziky, místní publikum i porota nadšeně přijala.
Přestože festival končí až 30. října, již nyní mají Boleradičtí jistou Cenu diváků, kteří jim udělili málo vídanou známku 1,00. Perný víkend zakončili Boleradičtí o den později na Národní přehlídce Krakonošův podzim ve Vysokém nad Jizerou. I tady sklidil jejich Cikánský baron nadšené ovace publika.

Moravský jih 20.10.2009