Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/79541/virtual) in /data/web/virtuals/79541/virtual/www/wp-includes/blocks.php on line 532
Na Podzimní sešlosti zahrají herci tří zemí – Boleradice

Na Podzimní sešlosti zahrají herci tří zemí

Boleradice – Podzim by nebyl podzimem bez tradiční divadelní přehlídky v Boleradicích. Už patnáctá Podzimní sešlost nabídne v tamním divadle po čtyři zářijové dny čtveřici inscenací.

"Zatímco dříve byla přehlídka záležitostí ryze českého divadla, dnes se jedná o mezinárodní akci. Ze čtyř představení uvidí diváci po jednom od našich sousedů ze Slovenska a Rakouska,“ říká boleradická režisérka Alena Chalupová

Jako první se divákům tento pátek v osm hodin večer představí Divadlo prkno z Veverské Bítýšky s inscenací Inventury. Soubor, který patří mezi nejlepší v republice, v něm publiku přibližuje trojici žen středního věku a jejich příběhy utrpení a ztraceného životního štěstí.

V sobotu pak jeden z nejlepších slovenských souborů Šest´ Pé Partizánské uvede v sedm hodin dramatizaci novely L. Aškenazyho Milenci z bedny. Inscenace vrací diváky do dětství, kdy toužili dostat se do světa dospělých.

Neděle bude od sedmnácti hodin patřit Vlastenecké omladině z Vídně. Tento česky hrající soubor uvede známou hru E. Kishona Oddací list. Rodinná komedie o ztraceném oddacím listu provokuje k zamyšlení, zda bychom si vzali partnera i po dvaceti letech společného soužití?

Závěr festivalu pak obstará v pondělí v pět hodin laskavá komedie o natáčení amerického velkofilmu očima dvou irských buranů v podání divadelního souboru Amadis Brno.

„Snažíme se každý rok ukázat našim divákům to nejlepší, co se urodilo na ochotnických divadelních prknech. Jsou žánry a inscenace, které našemu divadelnímu souboru nesedí a asi nikdy je nebude hrát. A přitom to jsou výborná divadla. Tak proč je našim divákům neukázat?“ ptá se Chalupová.
 

 

Břeclavský deník 21.9.2009