Mistrovtví ČR F2D 2009

 

Dne 29. a 30.8.2009 se na našem letišti  uskutečnilo již druhý ročník Mistrovství ČR v kategorii F2D "Combat". Někteří závodníci obývali  letiště již od pátku, aby "nasáli" atmosféru bojiště a zároveň produktů Moravy. Ale předpověď počasí nám nebyla nikterak nakloněna Sobotní závod pro nepřízeň počasí bylo nutno přeložit na neděli. Soutěžícím přesto dobrá nálada v žádném případě neubývala. V jednotlivých přestávkách v zalívání matkou přírodou bojovníci pilně trénovali  až do pozdních nočních hodin. Něděle nás vítala krásným slunečným ránem. Celý závod probíhal v pohodové atmosféře, která je pro Boleradické klání typická.Vítězem a současně mistrem ČR F2D pro rok 2009 se stal Václav Zahálka.
Jaké by to byly závody, kdyby nebylo o co soutěžit? Sadu medailí věnoval Svaz modelářů české republiky a pohár pro vítěze věnoval Městys  Boleradice. Další ceny věnovali: Vinařství Koráb,  C&K Toyota Brno,  Baustoff+Metall Brno,  Stehlík Libor s.r.o,  Sádrokartony-Stehlík a materiálně nám pomohla fa Mikulica s.r.o Zvláštní poděkování patří firně Mejzlík.
Co říct na závěr? Počet soutěží na našem letišti každým rokem stoupá. Některé kategorie si našli v kalendáři soutěží již pevné místo. Jistě není bez zajímavosti, že v letošním roce k nám byla přestěhovaná  další soutěž.  Pro příští rok se opět budeme ucházet o pořadatelství Mistrovství. Současně začátkem měsíce září jsme požádali o pořádání Světového poháru.