Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/79541/virtual) in /data/web/virtuals/79541/virtual/www/wp-includes/blocks.php on line 532
Na divadelníky i na diváky čéká nabitý podzim – Boleradice

Na divadelníky i na diváky čéká nabitý podzim

BOLERADICE (jan) – Jediné kamenné divadlo na okrese Břeclav má svůj program na podzimní část nadcházející divadelní sezony hotový. A nabídka je opět velmi bohatá.
„Letos začínáme už druhý zářijový víkend. V sobotu s úspěšným Cikánským baronem a hned nato přijedou kamarádi herci z celé republiky, s nimiž chystáme nedělní představení Voskovce a Wericha Balada z hadrů," uvedla Iva Kahounová z boleradického divadelního spolku.
Podzimní Sešlost dostává dokonce mezinárodní charakter. „Letos máme pozvány soubory Šest Pé ze slovenského Partizánského, Amadis z Brna, Divadlo Prkno z Veverské Bítýšky a krajanský spolek Vlastenecká omladina z Vídně," vyjmenovala účastníky Kahounová. Přehlídka letos začíná už v pátek 25. září vernisáží výstavy obrazů Jiřího Hlávky z Libice nad Cidlinou a fotografií Miloše Jedličky z Brna.
„Na konec roku chystáme další premiéru. Bude to představení v režii Aleny Chalupové Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo z pera dramatika Oldřicha Daňka," prozradila Kahounová plány.
Samotnou kapitolou jsou vystoupení souboru z Boleradic na Národní přehlídce amatérských divadel ve Vysokém nad Jizerou. Začátkem října odjíždí
boleradičtí opět reprezentovat jihomoravský kraj se svým Cikánským baronem. Režisér Jiří Merliček se už do Vysokého těší: "Je tam výtečná atmosféra a rád si vyslechnu kritiku divadelních odborníků. Vždy se dozvím, jak ještě něco vylepšit či upravit. Porota celý soubor dobře zná a má ho již svým způsobem zařazen. Nyní s novým žánrem a vlastní interpretací klasického díla, které není zrovna typické pro boleradické, dostává dramaturgie divadla další rozměr a já věřím, že porota dovede ocenit hereckou dovednost a zkušenost účinkujících."
Letos doznal program divadla několik změn, které mnozí diváci jistě uvítají. Tou největší je zdvojení představení – začátky budou v pět hodin a pak v půl osmé. Týká se to hlavně vystoupení domácího spolku a pak, v případě většího zájmu, i některých představení v Jarním předplatném. S ohledem na jarní divácký úspěch Cikánského barona bude toto představení až do listopadu nejméně devětkrát reprizováno. Novinkou je také posunutí začátku večerních představení na půl osmou – určitě se vyplatí sledovat program divadla na příklad na stránkách http://www.boleradice-divadlo. cz/.
Předprodej vstupenek na podzimní sezonu byl zahájen již 26. srpna, otevřeno je každou středu a pátek od 18 do 19 hodin.

Břeclavsko 2.9.2009