Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/79541/virtual) in /data/web/virtuals/79541/virtual/www/wp-includes/blocks.php on line 532
Divadlo v Boleradicích je na sezónu připravené – Boleradice

Divadlo v Boleradicích je na sezónu připravené

BOLERADICE (JiJ) – Jediné kamenné divadlo na okrese Břeclav má svůj program na podzimní část nadcházející divadelní sezóny hotový. Letos rozjiždí sezónu už druhý záňjový vikend.
„V sobotu s úspěšným Cikánským baronem a hned nato přijedou kamarádi-herci z celé republiky, s nimiž chystáme nedělní představení Voskovce a Wericha Balada z hadrů ", uvedla lva Kahounová z boleradického divadelmho spolku.
Na letošní Podzimní Sešlost jsou pozvány soubory Šest Pé ze slovenského města Partizánske, Amadis z Brna, Divadlo Prkno z Veverské Bítýšky a krajanský spolek Vlastenecká omladina z Vídně. Podzimní Sešlost dostává dokonce mezinárodní charakter. Přehlídka letos začíná už v pátek 25. září vernisáží výstavy obrazů Jiffio Hlávky z Libice nad Cidlinou a fotografií Miloše Jedličky z Brna. „Na konec roku chystáme další premiéru: v režii Aleny Chalupové hru Oldřichu Daňka Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo, " prozradila ještě lva Kahounová.
Samotnou kapitolou jsou vystoupení souboru z Boleradic na Národní přehlídce amatérských divadel ve Vysokém nad Jizerou. Začátkem října odjíždí Boleradičtí opět reprezentovat Jihomoravský kraj se svým Cikánským baronem. Režisér Jiří Merliček se už do Vysokého těší: „Je tam výtečná atmosféra a rád si vyslechnu kritiku divadelních odborníků. Vždyt’se dovím spoustu věcí, jak ještě něco vylepšit či upravit. Porota celý soubor dobře zná a má ho již svým
způsobem zařazen. Nyní s novým žánrem a vlastni interpretací klasického díla, který není zrovna typický pro Boleradické, dostává dramaturgie divadla další rozměr a já věřím, že porota dovede ocenit hereckou dovednost a zkušenost účinkujících. "
Letos doznal program divadla několik změn, které mnozí diváci jistě uvítají. Tou největší je zdvojení představení – začátky budou v pět hodin a pak v půl osmé. Týká se to hlavně vystoupení domácího spolku a pak, v případě většího zájmu, i některy’ch představení v Jarním předplatném. S ohledem na jarní divácký úspěch Cikánského barona bude toto představení až do listopadu nejméně devětkrát reprízováno. Novinkou je také posunutí začátku večerních představení na půl osmou.
Předprodej vstupenek byl zahájen 26. srpna a pokračuje vždy každou středu a pátek od 18 do 19 hodin. Další na www.boleradice-divadlo.cz

Moravský Jih 1.9.2009