Jediné kamenné divadlo na okrese už má svůj program

Jediné kamenné divadlo na okrese Břeclav už má svůj program na podzimní část nadcházející divadelní sezóny hotový. „Letos začínáme už druhý zářijový víkend. V sobotu s úspěšným Cikánským baronem a hned nato přijedou kamarádi-herci z celé republiky s nimiž chystáme nedělní představení Voskovce a Wericha Balada z hadrů“, uvedla Iva Kahounová z boleradického divadelního spolku. „Na letošní Podzimní Sešlost máme pozvány soubory Šesť Pé ze slovenského města Partizánske, Amadis z Brna, Divadlo Prkno z Veverské Bítýšky a krajanský spolek Vlastenecká omladina z Vídně“. Podzimní Sešlost tak dostává mezinárodní charakter. Přehlídka letos začíná dříve už v pátek 25 září vernisáží výstavy obrazů Jiřího Hlávky z Libice nad Cidlinou a fotografií Miloše Jedličky z Brna. „Na konec roku chystáme další premiéru: v režii Aleny Chalupové hru Oldřicha Daňka Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo“, prozradila ještě Iva Kahounová.

Samotnou kapitolou jsou každoroční vystoupení na Národní přehlídce amatérských divadel ve Vysokém nad Jizerou. Začátkem října odjíždí boleradičtí opět reprezentovat Jihomoravský kraj se svým Cikánským baronem. Režisér Jiří Merlíček se už do Vysokého těší: „Je tam výtečná atmosféra a rád si vyslechnu kritiku divadelních odborníků. Vždyť se dovím spoustu věcí jak ještě něco vylepšit či upravit. Porota celý soubor dobře zná a má ho již svým způsobem zařazen. Nyní s novým žánrem a vlastní interpretací klasického díla, který není zrovna typický pro boleradické, dostává dramaturgie divadla další rozměr a já věřím, že porota dovede ocenit hereckou dovednost a zkušenost účinkujících.“

Letos doznal program divadla několik změn, které mnozí diváci jistě uvítají. Tou největší je zdvojení představení – začátky budou v pět hodin a pak v půl osmé. Týká se to hlavně vystoupení domácího spolku a pak, v případě většího zájmu, i některých představení v Jarním předplatném. S ohledem na jarní úspěchy s Cikánským baronem bude bude toto představení až do listopadu nejméně devětkrát reprízováno. Novinkou je také posunutí začátku večerních představení na půl osmou – určitě se vyplatí sledovat program divadla. Předprodej vstupenek byl zahájen již 26. srpna a pak vždy každou středu a pátek od 18 do 19 hodin.
Diváci těšíme se na vás. Přijďte a určitě budete spokojeni.
jj
 

Související odkazy:

Reportáž z premiéry Cikánského barona

Program divadla
Stránky Divadelního spolku
Fotogalerie divadla na stránkách www.boleradice.cz