Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/79541/virtual) in /data/web/virtuals/79541/virtual/www/wp-includes/blocks.php on line 532
Déti odjely na tábor, rodiče je vidí na internetu – Boleradice

Déti odjely na tábor, rodiče je vidí na internetu

Brno (aja) – Jak se daří dětem na táboře, to vždy zajímá každého starostlivého rodiče. A když selže signál mobilního telefonu, bez kterého už je v dnešní době kontakt s nejbližšími téměř nemyslitelný, musí ho nahradit jiná technologie. Přesně to napadlo vedoucí dětského tábora, na ktery’ vyrazily děti ze základní školy v Boleradicích na Břeclavsku.
„Máme tu špatný signál, a když rodiče mají problém se svým dětem dovolat, mohou si o nich přečíst krátké zprávičky, které zveřejňujeme na internetových stránkách," vysvětluje hlavní vedoucí tábora Drahomír Hausner.
Na zajímavý nápad přišli vedoucí tábora podle Hausnera vloni. „Ještě před odjezdem jsme na internet dali informace o táboru, z místa jsme potom poslali jeden krátký text a nějaké fotky," říká hlavní vedoucí tábora. Od správce stránek se potom dozvěděl, že návštěvnost webu byla hodně zvýšená, rodiče měli o informace zájem. „Dali jsme hlavy dohromady a vymysleli jsme, že letos budeme na internetu nechávat zprávy rodičům denně," popisuje Hausner. Každý den si tak rodiče mohou přečíst, co jejich děti na táboře dělají, k vidění jsou na webu i fotografie dětí při táboráku nebo při hrách v přírodě.
Zpravodajství z tábora si přitom rodiče nevyžádali, byl to nápad samotných táborových vedoucích. „Chtěli jsme, aby rodiče neměli obavy, když třeba přijde nějaká velká bouřka. Zkrátka aby věděli, že děti jsou v pořádku," vysvětluje vedoucí. I samotní protagonisté mají přehled, co se o nich na internetu píše. „Děti vědí, co na stránky dávám, mají to vždy připíchnuté na nástěnce," vysvětlil Hausner.

Dnes 13.8.2009