0. ročník tenisového turnaje ve čtyřhře

V sobotu 11.července 2009 se ve sportovním areálu Jednoty Orel Boleradice uskutečnil 0. ročník tenisového turnaje ve čtyřhře pro amatérské neregistrované tenisty.
Do tenisového turnaje se přihlásilo celkem pět dvojic. Ještě pár minut před zahájením turnaje se měnilo složení některých přihlášených dvojic, většinou ze zdravotních důvodů.
Hrálo se podle pravidel tenisu a byl zvolen systém hrát každý s každým, tzn. pro každou dvojici celkem 4 utkání. Hrálo se na dva vítězné sety a každý set do čtyř vítězných her (gamů). Pokud byl po dvou odehraných setech nerozhodný stav 1 : 1 na sety, rozhodoval o vítězství v utkání klasický tie-break do sedmi bodů.

Za výhru 2 : 0 na sety se udělovali 3 body.
Za výhru 2 : 1 na sety se udělovali 2 body.
Za prohru 1 : 2 na sety se uděloval 1 bod.
Za prohru 0 : 2 na sety 0 bodů.

Do tabulky se započítávaly body a skóre (poměr setů), které sloužily pro sestavení pořadí. Ředitelem turnaje byl ing. Josef Uherek, který dohlížel nad regulérností turnaje, dbal na dodržování pravidel tenisu a také na dodržování pitného režimu jednotlivých hráčů.
Tenisový turnaj byl zahájen v 9,00 hod ráno a poslední utkání bylo dohráno v 17,25 hod. Celkem bylo odehráno 10 tenisových utkání.
Pořadatelem turnaje bylo DSMATN (dobrovolné sdružení místních amatérských tenisových nadšenců) ve spolupráci s Jednotou ORLA v Boleradicích.
Jednota OREL Boleradice poskytla organizátorům akce bezplatný pronájem svého sportoviště a navíc věnovala pro vítěze turnaje bezplatnou permanentku na 6 hodin sportovního vyžití v jejich sportovním areálu.
Sponzorem turnaje bylo Vinařství Koráb z Boleradic, které věnovalo organizátorům ceny pro hráče, za což jim patří upřímné poděkování.

Výsledná tabulka tenisového turnaje:

             Umístění v turnaji                                       Body Sety Gamy
1. Šubík Lubomír – Demela Jindřich      10 8 : 2 41 : 26
2. Chalupa Richard – Dočekal Martin       5 : 6 41 : 43
3. Novotňák Fr.. st. – Novotňák Fr.. ml.  5 4 : 6 39 : 40
4. Stehlík Drahoš – Strmiska Radim (Dambořice) 5 4 : 5 27 : 36
5. Charvát Petr – Stehlík Daniel  4 4 : 6 39 : 42

 Zvítězili všichni, kteří se nebáli přihlásit a této hezké sportovní akce se zúčastnili.

Autorem fotek z turnaje je Ing. Josef Uherek a Markéta Demelová

 V Boleradicích 29.7.2009 Jindřich Demela