Tvar rozhledny je symbolem času

Boleradice(tz) – Nejvyšší rozhlednu na Břeclavsku  mají od neděle oficiálně v Boleradicích. Slavnostně provoz zahájila na kopci Nedánov nad obcí.

Tuto chvíli si nenechalo ujít několik stovek lidí včetně místního faráře, který přečetl dopis od biskupa Vojtěcha Cikrle, jenž rozhledně požehnal již dříve při své návštěvě. V dopise mj. stálo: „Tvar rozhledny jako přesýpacích hodin je moudrý symbol času, který nám Bůh dává, abychom ho nepromarnili. Žehnám všem,kdo se nějak podíleli na uskutečnění, žehnám i všem návštěvníkům, aby uviděli „dál a výš“ nejen z rozhledny ale i v každodenním životě. A všem kdo sem budou přicházet s dobrým úmyslem přeji, aby pod Nedánovem v Boleradicích nacházeli pohostinnost, přátelství a otevřená lidská srdce.“

Vrch Nedánov je vysoký 368m n.m. a vyhlídka rozhledny je ve výši 22 m, celková výška činí 26m. Než se rozhlédnete musíte vystoupat 105 schodů. Součástí stavby rozhledny je také informační systém, mobiliář pro cyklisty a turisty. Na financování se použily prostředky z rozpočtu městyse Boleradice, finančním darem přispěla i místní Základní organizace Techsport a rozhodující byla dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

Rozhledna bude volně přístupná celoročně, prodej upomínkových předmětů je na Úřadu městyse, v restauraci U pážat a na poště. Při této příležitosti byla vydána turistická známka rozhledny, pohlednice a kreslená mapa Boleradic.

 

Břeclavsko 15.7.2009