Rozhledna na každém kopci. I v Boleradicích

Boleradice (hum) – Od rozhledny k rozhledně povede zanedlouho cesta krajem mezi vinicemi na Břeclavsku. Po Bořeticích a Velkých Pavlovicích, kde nedávno otevřeli vyhlídku ve tvaru révového keře, přibude další. Šestadvacet metrů vysokou rozhlednu dokončují v těchto dnech v Boleradicích. Už teď se rýsuje nad obcí na kopci Nedánov.
A výhled vypadá slibně. Se svými třemi sty šedesáti metry nadmořské výšky je totiž Nedánov třetím nejvyšším kopcem po Pálavě. Horní výhledový ochoz rozhledny je ve výšce dvaadvaceti metrů, druhý je v necelých čtrnácti metrech.
První návštěvníci se pokochají výhledem z výšky již zanedlouho. Rozhledna má už střechu a dokončují se poslední práce. „Dodavatelská firma nyní připravuje montáže laviček, stolů, přístřešků pro turisty a úschovnu na kola. Chybět nebude ani informační systém, tedy směrovky, poutače, informační tabule," přiblížil podobu turistické atrakce nad Boleradicemi starosta Jan Koráb.
Podle něj by měla být rozhledna dokončena na konci června. Boleradičtí se už ted připravují na její slavnostní otevření. Plánováno je na neděli 12. července odpoledne. Cykloturisté i pěší, kteří zavítají do kraje, budou mít ted o důvod víc k návštěvě regionu.

Dnes 3.6.2009