Stavba rozhledny na Nedánově – pokračování

Čtvrtek 28. května. Na konstrukci byla zavěšena poslední část ochozu a střecha. Na dokončení přijel i štáb televize RTA a zástupce dodavatelské firmy. Předpokládaný termín slavnostního otevření rozhledny byl stanoven na neděli 12. července. Na rozhledně nyní budou probíhat dokončovací práce – osazování schodiště, zábradlí ochozů, úpravy okolí. Začaly teké přípravy na vybudování přístřešku pro turisty u rozhledny a za budouvou radnice se buduje úschovna kol. Osazeny budou také v dohledné době směrové ukazatele, lavičky, odpočívadla a informační systém.

Pondělí 25. května. Předposlední montážní celek rozhledny je na svém místě. Teď již zbývá osadit jen poslední část se střechou a vnitřní schodiště.

Na stavbu rozhledny je s rostoucí výškou zapotřebí větší a větší jeřáb. V pondělí 19. května pokračovala stavba rozhledny instalací dalších pater a také částí točitého schodiště. Nyní se nachází ve výši korun stromů a je viditelná i ze vzdálenějšího okolí.

Stavba rozhledny pokračuje svižným tempem. V pondělí 11. května byly vztyčeny první svislé nosníky a osazeno první patro rozhledny. Na fotografiích je vidět postup stavby. Dokončení celé stavby a úprava okolí je plánována na konec června.

O rozhlednu je nesporně velký zájem, když přišly současně v jeden den fotky od Stanislava Rauše i Tomáše Havránka.

jj