Ochotníci míří do Boleradic na krajskou přehlídku

Boleradice – Divadelníci se opět sjíždějí do Boleradic. Tamní soubor pořádá od pondělka již potřetí krajskou přehlídku Jarní Sešlost, na které vystoupí sedm nejlepších jihomoravských amatérských divadel. Jedno z nich nominuje porota na národní přehlídku Krakonošův podzim ve Vysokém nad Jizerou. Další mohou doporučit.

„Vybíráme ta nejlepší divadla, co tady máme. Myslím si, že jsme si vybudovali celkem dobré jméno minimálně po okrese a okolí,“ věří ředitel přehlídky Stanislav Svoboda.

První, kdo se na divadelních prknech představil, byli Boleradičtí s hrou Cikánský baron. „Domácí soubor chce vždycky postoupit. Letos jsou šance velmi velké, protože Cikánského barona diváci velmi dobře hodnotili. Věřím, že i porota bude stejně shovívavá,“ řekl jeden z herců Zbyněk Háder. Ten vidí úspěch tamního souboru i v tom, že divadlo patří ke klasickým kamenným, proto se v něm diváci cítí dobře.

Program divadelní přehlídky trvá až do neděle. V úterý zahraje soubor ze Sivic Hospodu na mýtince od Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka. Ve středu vystoupí divadelníci ze Staroviček, ve čtvrtek z Jedovnic a v pátek z Újezdu u Brna. Představení začínají vždy v sedm hodin večer.

Sobotní odpoledne patří od tří hodin Bavorskému ochotnickému divadlu, večer svedou boj o postup Loutky bez nitek. „Máme k Boleradicím blízko, jak vzdáleností, tak i srdečně. Jsme trochu atypičtí v tomto divadelním světě, protože děláme muzikálové příběhy. Chceme slyšet další názor poroty a pokusit se někam dostat,“ přiblížil mluvčí souboru Robert Šíbl. Jak prozradil, porota má vždy trochu problém divadlo zařadit a také ohodnotit.

Posledním vystoupením je v neděli odpoledne hra Společnost od herců z Veverské Bítýšky, kteří jsou hosty přehlídky.

Nový život 6.5.2009