Divadelní ochotníci míří do Boleradic

Boleradice (hum) – Nejlepší ochotnické divadelní soubory jižní Moravy se první květnový týden utkají o postup na Národní přehlídku Krakonošův podzim ve Vysokém nad Jizerou. Krajskou divadelní přehlídku venkovských ochotnických souborů s názvem Jarní Sešlost-Boleradice 2009 pořádá tamní Divadelní spolek bratří Mrští" už třetím rokem. V repertoáru sedmi přihlášených inscenací bude převažovat humor a také hudba.
„Přehlídku zahájí v pondělí domácí soubor s inscenaci Cikánský baron, která měla nedávno úspěšnou premiéru. Činohra se zpěvy v režii Jiřího Merlíčka by měla patfit k adeptům na postup. K těm se budou určitě řadit i DS Kadet Starovičky a jejich Treperendy, Tylovo divadlo Újezd s hrou Naše městečko či muzikál Pírko z anděla DS Loutky na niti Kobylí," nastínil program Zbyněk Háder z boleradického souboru.
Přehlídky se podle něj poprvé účastní divadelnici z Civic, kteří vsadili na osvědčený humor Járy Cimrmana ve hře Hospoda na mýtince. Po loňské premiérové části se do Boleradic vrací soubory z Bavor a Jedovnic, které chtějí porotu i diváky festivalu přesvědčit, že zvládají komediální žánr.
Poslední den festivalu, v neděli 10. května, se představí host přehlídky DS Prkno Veverská Bítýška s inscenací Společnost. Toto představení uspělo na festivalu Hoblík v Hodoníně, kde si vybojovalo nominaci na Národní přehlídku v Děčíně. Přehlídka začíná dnes a končí v neděli 10. května.

Dnes 4.5.2009