Blíží se divadelní přehlídka Jarní Sešlost

BOLERADICE (ema) – Krajská divadelní přehlídka Jarní Sešlost – Boleradice 2009 se koná v boleradickém divadle od 4. do 10. května. Licenční postupová přehlidka venkovských divadelních souborů s postupem na Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.
Program přehlídky zahájí v pondělí 4. května Cikánský baron v podání domácího Divadelního spolku bratří Mrštíků. Činohra s občasnými zpěvy o nalezeném pokladu a cikánské lásce autora Johanna Strausse v úpravě Milana Klapetka a režie Jiřího Merlíčka začíná v 19 hodin. V úterý ve stejnou dobu odehraje představení Hospoda na mýtince Divadelní spolek Cimrman Revival. Výpravná opereta na jejímž vzniku se podepsal český génius, který zasáhl do mnoha oborů, Jára Cimrman je z pera autorů Zdeněk Svěrák a Ladislav Smol’ak. Středeční večer bude patřit ochotníkům ze Staroviček, kteří zahrají Treperendy. Divadelní soubor Kadet ve hře Carla Goldoniniho v překladu Jaroslava Pokorného a režii Anny Haluzové pranýřuje ženské klepaření, jež dovede nastavět sňatku milenců neuvěřitelné překážky. Ve čtvrtek se nejprve v 17 hodin koná seminář na téma Databáze českého amatérského divadla. Povede jej Jiří Němec. V 19 hodin pak divadelní spolek Vlastimil z Jedovnice zahraje Parohaté pověsti aneb Kterak Jedovnice k parohům ve znaku přišly. Scénář napsala Marie Janíčková, režie se ujal Leoš Blažek. Páteční večer bude patřit hře Naše městečko v podání Městského ochotnického Tylova divadla z újezdu u Brna. Příběh malého městečka a dvou manželských dvojic, jejichž děti sotva odrostlé škole se do sebe zamilují a chystají se uzavřít sňatek je z pera Thorntona Wildera,překlad obstaral Martin Hilský, režii pak Radek Mezuláník. Sobota bude obzvláště programově bohatá. Ve 13.30 začíná seminář Jevištní řeč, který vede Leonard Valletzký. V 15 hodin odehraje komedii Jednoho dne přišla Bavorské ochotnické divadlo. Můžete se poučit o tom, co se stane, když manželka vstane z mrtvých. Na námět hry Eduarda Rovnera upravila a režírovala Zdeňka Krososková. V 19 hodin pak muzikál Pírko z anděla předvede soubor Loutky bez nitek. Střihový příběh, který oplývá mnoha emocionálními polohami a komedie i tragédie v němkráčejí ruku v ruce, režírovali Ivo Kovařík a Robert Šíbl.
V neděli se představí hosté přehlídky – Divadelní spolek Prkno z Veverské Bítýšky – s představením Společnost. Příběh podivného manželského trojúhelníku autora Eduarda Rovnera v překladu Ivory Rodrigueze režíroval Pavel Vašíček. Na 18. hodinu je pak připraveno slavnostní ukončení přehlídky a vyhlášení výsledků.
Rezervace vstupenek je možná na mailu info@boleradice-divadlo.cz nebo na telefonu 519 423 061. Jednotlivé vstupné je za 50 a na celou přehlídku za 300 korun.

Břeclavsko 29.4.2009