Do Boleradic po roce opět zavítal Jan Přeučil

BOLERADICE (jj) – Nejdříve dvakrát dopoledne pro děti a večer potřetí pro jejich rodiče vystoupili Jan Přeučil a jeho partnerka Eva Hrušková v boleradickérn divadle ve čtvrtek 26. března. Pohádky pro děti bývají v divadle často a děti jsou vždy pozorným, přísným ale i vděčným publikem. Na představení Pražské pověsti spontánně tleskaly, zpívaly s herci na jevišti a dokonce tancovaly v hledišti. Představení přineslo nejen zábavu ale i prvky poučení o historii a dějinách Prahy. „Přijeli jsme sem do Boleradic s dětmi poprvé a vůbec jsme nečekali tak krásné divadlo na malé vesnici. Jsme spokojeni, protože taková představení dělají radost nejen dětem ale i nám učitelům," prozradila pedagožka Jiřina Straškrábová z Lednice.
Večerní představení Pět klobouků Jana Přeučila pak přilákalo milovníky vyprávění o hereckých začátcích, osobnostech divadla a samozřejmě také
o příhodách na jevišti i za ním. Korunkou večera byly písničky od pohádkové Popelky Evy Hruškové. A jak oba slíbili po večerním představení, určitě se do Boleradic znovu rádi vrátí.

Břeclavsko 1.4.2009