Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/79541/virtual) in /data/web/virtuals/79541/virtual/www/wp-includes/blocks.php on line 532
Mladí herci absolvovali dílnu v Boleradicích – Boleradice

Mladí herci absolvovali dílnu v Boleradicích

BOLERADICE (t) – Konec března je v boleradickém divadle každoročně vyhrazen pro setkání mladých adeptů hereckého umění. Na zdejší divadelní dilnu se tentokrát sjely tři desítky mladých herců z jihu Moravy, kteří pod vedením svých lektorů pronikali do tajů herecké práce.
Třídenní akce letos nabídla tři tématické okruhy. Nejmladší účastníci, spolu s režisérem a hercem boleradického divadla Jiřím Merlíčkem, hravou formou objevovali kouzlo jevištní mluvy. Druhá skupina, pod vedením brněnského herce Jana Gottwalda, procvičovala herecké etudy na zadané téma a snažila se zdokonalit v improvizaci. Tématem posledního semináře byla práce s divadelní maskou. Další z herců boleradického divadla Zbyněk Háder se snažil svým frekventantům předat zkušenosti v této zajímavé divadelní disciplíně.
„Podle reakcí všech zúčastněných to byl pro ně velmi zajímavý víkend," řekla Hana ~amsonová, která byla hlavní organizátorkou divadelní díl
ny. „Potvrdili nám, že dílna jim přináší řadu nových podnětů, které mohou uplatnit nejen ve svém divadelním souboru, ale i v běžném životě. A s tím jsme do tohoto projektu vlastně šli. Navíc už ted se nám v hlavě honí nápady, jak udělat příští rok dílnu ještě zajímavější," přibližuje nám své plány do budoucna Samsonová.

Břeclavsko 1.4.2009