Zahájili stavbu rozhledny

BOLERADICE (ema) – Zajímavý termín si Boleradičtí vybrali pro zahájení stavby rozhledny. Snad to nebude znát na konečném výsledku.
„V pátek 13. března bylo provedeno předání a převzetí staveniště pro stavbu vyhlídkové věže – rozhledny na kopci Nedánov v Boleradicích," uvedl starosta obce Jan Koráb. Na akci s názvem Rozhlédněte se – vyhlídková věž Nedánov se podařilo získat dotaci z Regionálního operačního ,programu. Stavba vyhlídkové věže včetně dodávky a montáže informačního systému a mobiliáře, které jsou součástí projektu, přijde na více než tři miliony korun.
Rozhledna bude mít dřevěnou konstrukci o celkové výšce 26 metrů, vnitřní schodiště bude kovové. „Přímo pod rozhlednou bude pro turisty vybudován přístřešek a také posezení a informační panely. Rozhledna umožní téměř kruhový výhled a snad se konečně potvrdí, že z Nedánova je vidět až do Vídně. Předpokládáme, že tato stavba zvýší atraktivitu obce Boleradice a napomůže k rozvoji turistického ruchu," dodal starosta.
Rozhledna by měla být podle smlouvy dokončena ke 30. červnu tohoto roku. Ve spolupráci s Klubem českých turistů k ní bude vyznačena turistická trasa, která propojí stávající trasy vedoucí v blízkosti obce. Stejně tak povede k rozhledně i jedná z plánovaných cyklotras.

Břeclavsko 31.3.2009