Divadelníci učili hrát

Boleradice – Konec března je v boleradickém divadle každoročně vyhrazen pro setkání mladých adeptů hereckého umění. Na zdejší divadelní dílnu se tentokrát sjely tři desítky mladých herců z celé jižní Moravy, kteří pod vedením svých lektorů pronikali do tajů herecké práce.

Třídenní akce nabídla tři tematické okruhy. Nejmladší účastníci spolu s režisérem a hercem Boleradického divadla Jiřím Merlíčkem hravou formou objevovali kouzlo jevištní mluvy. Druhá skupina pod vedením brněnského herce Jana Gottwalda procvičovala herecké etudy na zadané téma a snažila se zdokonalit v improvizaci. Tématem posledního semináře byla práce s divadelní maskou. Skupince se věnoval další z herců boleradického divadla Zbyněk Háder, kter se snažil svým frekventantům předat zkušenosti v této zajímavé divadelní disciplíně.

„Podle reakcí všech zúčastněných to byl pro ně velmi zajímavý víkend,“ řekla nám Hana Samsonová, která byla hlavní organizátorkou divadelní dílny v Boleradicích. „Potvrdili nám, že dílna jim přináší řadu nových podnětů, které mohou uplatnit nejen ve svém divadelním souboru, ale i v běžném životě. A s tím jsme do tohoto projektu vlastně šli. Navíc už teď se nám v hlavě honí nápady, jak udělat příští rok dílnu ještě zajímavější,“ přibližuje nám své plány do budoucna Hana Samsonová.

Břeclavský deník 1.4.2009