Boleradické ochotníky zdobí rok plný úspěchů

Boleradice – Rok 2008 patřil v historii Divadelního spolku bratří Mrštíků mezi ty vůbec nejúspěšnější. Jak zaznělo na valné hromadě boleradických divadelníků, navíc přinesl i několik zlomových okamžiků.

„Ten nejvýznamnější je navázání užšího kontaktu s vídeňským souborem Vlastenecká omladina,“ hodnotil loňský rok předseda spolku Stanislav Svoboda. „Kromě vlastní výměny představení a přátelské atmosféry bylo v tomto směru zvláště cenné, že jsme poprvé pracovali s evropskými penězi z Fondu malých projektů,“ připomněl.

Podle loňských čísel by mohly Boleradickým závidět i mnohé profesionální scény. V roce 2008 se v tamním divadle hrálo dvaačtyřicet představení, které zhlédlo více než pět tisíc diváků. Vyprodáno bylo jak předplatné pro dospělé, tak i pro rodiče s dětmi. Obsazenost divadla dosáhla neuvěřitelných dvaadevadesáti procent.

Se svou inscenací Noc pastýřů se soubor probojoval na Národní přehlídku do Vysokého. Tato hra v režii Aleny Chalupové má u publika takový ohlas, že její inscenování bude pokračovat i v roce 2009. Kromě celé řady ocenění za tuto inscenaci se mohou Boleradičtí pochlubit také tím, že člen souboru Juraj Háder získal v loňském roce Cenu pro mladý talent na Národní přehlídce divadelních monologů.

Soubor je také pořadatelem dvou divadelních přehlídek, z nichž jedna je postupová, divadelního bálu či pracovních dílen pro mladé adepty divadelního umění. V prostorách divadelní budovy se pořádají výstavy, přednášky a koncerty. O dobré práci zdejšího souboru se přijeli loni přesvědčit i ministr kultury a jihomoravský hejtman.
 

Břeclavský deník 19.3.2009