Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/79541/virtual) in /data/web/virtuals/79541/virtual/www/wp-includes/blocks.php on line 532
Vyhlásili nejlepší fotbalisty okresu – Boleradice

Vyhlásili nejlepší fotbalisty okresu

BOLERADICE (HAD) – V příjemném prostředí boleradického divadla a v téměř rodinné atmosféře probíhalo vyhlášení nejlepších fotbalistů uplynulé sezóny.

Okresní fotbalový svaz však oceňoval i zasloužilé funkcionáře, trenéry a rozhodčí. Slavnostním večerem provázel, stejně jako předcházející roky, moderátor Miroslav Strouhal, ktery svými vtipnými průpovídkami a postřehy výtečně bavil všechny přítomtré. A přestože na trávníku jsou všichni fotbaloví aktéři ve velmi vypjatých situacích k sobě hodně nekompromisní a ostří, na galavečeru okresního fotbalu byl čas na úsměvy a přátelská gesta.
Nejvíce nominací se na Okresním fotbalovém svazu sešlo do kategorie funkcionářů. V Boleradicích bylo za dlouholetou práci odměněno osm z nich a všichni si vysloužili velký potlesk v hledišti. A oprávněně. Vždyť právě jejich práce udržuje tento sport životaschopný i v těch nejmenších vískách okresu.

Každá anketa má své vítěze. Okresní fotbalový svaz nejprve vyhlásil bez pořadí devět členů prestižní okrcsní jedenáctky, aby pak dekoroval dva vítěze. Za nižší fothalové soutěže se jím  stal hustopečský Jaroslav Šebesta, který patří k oporám vedoucího celku okresního přeboru FC Hustopeče. Za vyšší soutěže si cenu pro vítěze odnesl do Břeclavi Petr Schwarz. Ten prošel mládežnickými výběry reprezentace ČR, druholigovými Drnovicemi a od roku 2007 působí v MSK Břeclav. „Podobné ocenění mezi dospělými jsem dostal poprvé. Napnsledy se mi něco podobného stalo snad někdy v žácích v rámci oddílu, " prozradil nám Petr Schwarz a hned přidává svůj názor na to, proč toto ocenění získal právě on: „Měli by to sice hodnotit jiní, ale myslím si, že je to díky dobré kopací technice a přehledu ve hře." A co talent? „Ten je na začátku samozřejmě potřeba, ale musíte ho zlepšovat velkou pill." MSK Břeclav v první polovině soutěže nemělo mnoho důvodů k radosti. Bude to po ligové přestávce lepší? „Doufám, že léto bude jiné a dostaneme se do horní poloviny tabulky. Já bych to odhadoval na páté místo. A příští sezónu už musíme hrát naplno od začátku. "Patříte k osobnostem oddílu. Projevuje se to i v kabině? „To víte, že ano. Jsou chvíle, kdy musím i já zvednout v kabině hlas, protože mladší spoluhráči někdy neví, co mají na hřišti dělat."

Moravský jih 10.2.2009