Boleradičtí zkouší Cikánského barona

DAGMAR FIALOVA
Boleradice/.Ochotníci z Divadelního spólku bratří Mrštíků v Boleradicích jdou do nového roku se zbrusu novou hrou v rytmu divokých rytmů – Cikánský baron.
„Cikánského barona už zkoušíme od listopadu. Je to předělávka do činoherní podoby a určitě velká legrace. Bude tam spousta textových a slovních hříček," popsal právě zkoušenou hru předseda divadelního spolku Stanislav Svoboda.
Baron bude už třicátou hrou, kterou Boleradičtí divákům představí. „Zároveň to bude první hra, ve které budu sólově zpívat, čehož už se upřímně děsím," prozradil se smíchem Svoboda. „Nejsem totiž žádný přeborník. Ještě mám do premiéry co zlepšovat," dodal. Teď divadelníci zkoušejí jednou týdně asi tři hodiny.
Hned po divadelním plese však musejí začít trénovat usilovněji. Dubnová premiéra se totiž kvapem blíží. „Už ted’máme na premiéru a další reprízy Cikánského barona prodaných pět autobusů lístků. To už je pořádný závazek. Snad to stihneme," doufá předseda spolku. Jak řekl, ve hře hraje deset hlavních postav a spousta vedlejších. „Máme několik nových tváří, jsou to převážně dívky, které ve souborových scénách hrají cikánky. Chlapců se moc nehlásí, ti jdou radši na pivo nebo na fotbal," sdělil Svoboda. Novou hru má pod palcem režisér Jiří Merlíček, který už si svou premiéru v Boleradicích odbyl s Pastí na myši od Agathy Christie.
S Cikánským baronem se chtějí boleradičtí ochotníci blýsknout také na letošní Krajské divadelní přehlídce venovských ochotnických souborů, kterou od loňského roku pořádají na domovské scéně.
„Letos neoslovujeme žádné soubory, abychom se vyhnuli obvinění, že si vybíráme jen své známé a přátele. Proto jsme vyvěsili na náš web pozvánku s přihláškou," lákal další ochotníky Svoboda. „Zatím se nám přihlásily dva soubory, další to nechávají na poslední chvíli," povzdechl si.

Nový život 29.1.2009