Přihlaste se na přehlídku divadel

BOLERADICE (ema) – Divadelní soubor bratří Mrštíků pořádá každoročně Krajskou divadelní přehlídku venkovských amatérských souborů Jarní Sešlost s postupem na Národní přehlídku ve Vysokém nad Jizerou. Stejně tomu bude i letos a tak organizátoři vyzývají amatérská divadla, aby se přihlásila.
„Přehlídky v minulých letech podpořilo Ministerstvo kultury, Jihomoravský kraj, Městys Boleradice a záštitu nad loňským ročníkem přijel převzít osobně
i hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek s chotí. V loňském roce se přihlásilo patnáct souborů a své umění odborné porotě a především divákům předvedlo šest vybraných souborů." uvedl ředitel přehlídky Stanislav Svoboda.
Přehlídka je pořádána v boleradickém divadle a navštívila ji asi tisícovka diváků z celého kraje. V porotě zasedá například i profesor František Laurin a další profesionální divadelní pedagogové.
Přihlásit se mohou ochotnické divadelní soubory z Jihomoravského kraje, sídlící v obcích do 5.000 obyvatel. Soutěž se uskuteční od 4. do 10. května, přihlášky je nutné zaslat do 20. února na adresu pořadatele.
Vítězný soubor může být nominován na Národní přehlídku venkovských amatérských souborů ve Vysokém nad Jizerou. Bližší informace žádejte na adrese DS bří Mrštíků, Boleradice 401, PSČ 691 12 nebo na www. boleradice-divadlo.cz.

Břeclavsko 28.1.2009