Boleradické divadlo hostí mima Hechta

Boleradice/ Boleradické divadlo bude v neděli 18. ledna od 17 hodin hostit světem prověřeného mima Michala Hechta. Jeho představení Činohra, pantomima a písničky v pohádce O Sněhurce je určeno nejen dětem, ale i rodiče si přijdou na své.
Michal Hecht je mim, režisér a pedagog finské divadelní školy, pražské DAMU a vyučuje i v zámoří. Hecht studoval pantomimu v Brně, akrobacii u Evy Bosákové a bojové umění při Tělovýchovné jednotě Prazdroj. Dále absolvoval spoustu kurzů v rozličných směrech pohybového a neverbálního divadla v České republice, Německu, Dánsku. Byl v angažmá loutkového divadla Alfa v Plzni. Na divadelních prknech se pohybuje již od osmdesátých let minulého století, kdy působil převážně v Dánsku. V devadesátých letech se věnoval nejen pedagogické činnosti ale i hraní. Severským zemím zůstal věrný, když ve Finsku učil pantomimu a akrobacii a přitom vedl vlastní kurz neverbálního divadla při vzdělávacím institutu Voionmaan Opisto. Po celou dobu činnosti ve Finsku režíroval mnoho divadelních skupin a spolupracoval na pohybové režii ve větších divadlech. Pro finskou televizi natočil desetidílný seriál pro děti – klauniádu Miki a Ivi. Dále natočil krátký film Očima mima.
Publikum ho může znát z pražského divadla Image nebo z televizní obrazovky z pořadu Neznalost neomlouvá, ve kterých působí dodnes. Dospělí diváci se na pantomimické umění Michala Hechta mohou přijít podívat do boleradického divadla v sobotu 17. ledna v 19 hodin. (sav)

Nový život 15.1.2009