Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/79541/virtual) in /data/web/virtuals/79541/virtual/www/wp-includes/blocks.php on line 532
Vánoční Vídeň tleskala boleradské Noci pastýřů – Boleradice

Vánoční Vídeň tleskala boleradské Noci pastýřů

BOLERADICE, VÍDEŇ (had) – K neopakovatelné vánoční atmosféře, která vládne každý rok u našich sousedů ve Vídni, přispěli letos i divadelníci z Boleradic. Uvedli zde svoji inscenaci Noc pasry’řů v režii Aleny Chalupové, se kterou v letošní sezóně sklízeli jeden úspěch za druhým.
Nádherné tóny Rybovy České mše vánoční i výkon herců z Boleradic nadchly vídeňské publikum. „Původně jsem v tom předvánočním shonu neměla v úmyslu na toto představení jít, ale nakonec jsem se nechala nalákat a nelituji, " prohlásila režisérka českého divadla ve Vídni Alena Tobrmanová. „Bylo to jedno z nejlepších představení českých divadelníků, které jsme tu mohli kdy vidět. Pro mě osobně to byl navíc velká inspirace v divadelní práci."
Životní příběh hudebního skladatele Jakuba Jana Ryby postupně vtáhnul obecenstvo do děje. Dlouhý a upřímný potlesk byl boleradickým hercům stejnou odměnou jako i nadšená kritika představení, která vyšla ve Vídeňských listech: „Divadelní hra na příběhu J.J.Ryby ukazuje pevné lidské vlastnosti člověka, které vedle geniákiosti, hrdosti a velkorysosti mohou hraničit až se sobectvím vůči svému nejbližšímu okolí. Příběh sleduje rovněž tragický konec hudebního skladatele. Láska a obdiv lidí k Rybově osobnosti a hudbě nám otevírá pohled na charaktery, se kterými se citlivý divák může ztotožnit a mít je rád nebo je zatratit. Každý herec hrál svoji roli tak věrně, že se pro nás minulost stala na chvíli opravdovou skutečností, " píše zde profesorka Komenského školy ve Vídni Dr. Helena KleinWatryczová a dodává: „Takto dobře zahraná divadelní hra o velikánovi naší hudby nám může, jak dokázali herci z Boleradic, ještě dnes velmi mnoho říct. "

Moravský Jih 13.1.2009