Vídeňské publikum zaujala Noc pastýřů

Boleradice, Vídeň/ Boleradičtí herci obohatili Vídeň hrou o autorovi České mše vánoční. Divadelníci zde uvedli svoji inscenaci Noc pastýřů v režii Aleny Chalupové, se kterou v letošní sezóně sklízeli jeden úspěch za druhým. Nádherné tóny Rybovy české mše vánoční i výkon herců z Boleradic nadchly vídeňské publikum.
„Původně jsem v tom předvánočním shonu neměla v úmyslu na toto představení jít, ale nakonec jsem se nechala nalákat a nelituji," prohlásila režisérka českého divadla ve Vídni Alena Tobrmanová. „Bylo to jedno z nejlepších představení českých divadelníků, které jsme tu mohli kdy vidět. Pro mě osobně to byl navíc velká inspirace v divadelní práči," dodala.
Životní příběh hudebního skladatele Jakuba Jana Ryby postupně vtáhnul obecenstvo do děje. Dlouhý a upřímný potlesk byl boleradickým hercům stejnou odměnou, jako i nadšená kritika představení, která vyšla ve Vídeňských listech. „Divadelní hra na příběhu J.J.Ryby ukazuje pevné lidské vlastnosti člověka, které vedle geniálnosti, hrdosti a velkorysosti mohou hraničit až se sobectvím vůči svému nejbližšímu okolí," dočte se čtenář. „Každý herec hrál svoji roli tak věrně, že se pro nás minulost stala na chvíli opravdovou skutečností," píše v rakouském tisku profesorka Komenského školy ve Vídni Helena Klein-Watryczová.
„Takto dobře zahraná divadelní hra o velikánovi naší hudby nám může, jak dokázali herci z Boleradic, ještě dnes velmi mnoho říct," uzavřela. (had)

Nový život 8.1.2009