Boleradičtí ochotníci jedou na turné s Nocí

Boleradice – Ochotnický Divadelní spolek bratří Mrštíků z Boleradic má podzim skutečně nabitý. Kromě mnoha představení hostujících souborů je na konci listopadu čeká také zájezdové turné po Moravě, Čechách a dokonce i zahraničí.
„Podzimní a zimní turné je výsledkem především našeho obrovského úspěchu na Národní přehlídce ve Vysokém nad Jizerou. Po ní jsme totiž dostali spousty nabídek na účinkování v jiných městech celé republiky,“ prozradil člen spolku a starosta Boleradic Jan Koráb.
Boleradičtí divadelníci na turné předvedou svou poslední hru s názvem Noc pastýřů. „Je to velmi smutná hra z konce života Jakuba Jana Ryby, kdy ve své největší bídě píše slavnou Českou mši vánoční. Lidé už jsou zřejmě přejezení komedií, a tak má hra stále obrovskou návštěvnost,“ uvedl předseda spolku a režisér v jedné osobě Stanislav Svoboda.
Na domácí půdě letos zopakují Boleradičtí Noc pastýřů ještě dvakrát, osmadvacátého listopadu a dvanáctého prosince. Oba termíny jsou však beznadějně vyprodané.
První zastávkou na turné spolku z Boleradic bude v sobotu devětadvacátého listopadu Městečko Trnávka. Hned další týden v sobotu, přímo na Mikuláše, se mohou těšit na Noc pastýřů také diváci z východočeské Libice nad Cidlinou. „Nejsou to ale jen výlety za krásami naší vlasti. Je s tím spousta práce. A hrajeme jen za pivo a párek, bez honoráře,“ sdělil Jan Koráb.

Letošní rok pak Boleradičtí zakončí v sobotu třináctého prosince ve Vídni. „Tam nás pozval náš partnerský spolek Vlastenecká Omladina. Budeme hrát Čechům žijícím v Rakousku na škole Jana Ámose Komenského,“ potvrdil Koráb. ⋌(fia)

Břeclavský deník 23.11.2008