Z Nedánova mají být vidět i věže vídeňského kostela

Boleradice (sol) – Z kopce Nedánov nad Boleradicemi lze vidět Brno, mušovská jezera, ale podle některých dokonce i špičku kostela svatého Štěpána ve Vídni. Už příští rok se o tom budou moci lidé přesvědčit na vlastní oči. Na jaře na vrcholku kopce začne vyrůstat dlouho plánovaná rozhledna.
„Myšlenka postavit tady rozhlednu je stará možná už několik desetiletí. Ale vždycky zůstalo jen u myšlenky," vysvětlil starosta Boleradic Jan Koráb. Teprve předchozí vedení radnice začalo myšlenku měnit ve skutečnost. Pořídilo plány a před dvěma lety už Boleradičtí poklepali základní kámen budoucí rozhledny. Pak se ale vše zastavilo kvůli nedostatku peněz.

Přestore místní organizace Techsport složila na účet městyse tři sta tisíc korun právě na stavbu rozhledny, tato částka ani zdaleka nestačí. Náklady na stavbu jsou téměř desetinásobné.
Peníze se podařilo získat až nyní z evropských fondů. Z regionálního operačního programu do Boleradic poputuje 2,2 milionu korun. Zbylý asi milion a půl bude muset ze svého rozpočtu zaplatit samotný městys.

Stavba má začít na jaře. A v Boleradících doufají, že rozhledna vysoká 26 metrů bude hotová za několik týdnů. „Je to dřevěná konstrukce s betonovým základem. takže by její stavba mohla jít poměrně rychle," doufá starosta.

MF Dnes 15.10.2008