Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/79541/virtual) in /data/web/virtuals/79541/virtual/www/wp-includes/blocks.php on line 532
Čištění potoka – Boleradice

Čištění potoka

V červenci tohoto roku se nám podařilo získat více než 3 mil. Kč na vyčištění potoka Haraska v části od hasičárny po hráz rybníka. Peníze ze státního rozpočtu dostal správce toku, kterým je Zemědělská vodohospodářská správa (ZVHS) – pracoviště Břeclav. Správce toku je odpovědný za jeho údržbu i čištění.

Protože se v této věci dlouho nic viditelného nedělo, pozvali jsme vedoucího pracoviště ZVHS Ing. Drbolu k jednání. Toto proběhlo 24.9.2008 za účasti náměstka ZVHS Brno Ing. Parolka. Uvedení zástupci ZVHS seznámili přítomné radní a zástupce místních rybářů s předpokládaným harmonogramem prací. Zástupci obce požadovali co nejrychlejší realizaci akce. Bylo dohodnuto, že v termínu do 10 dnů bude svolán první výrobní výbor. Tento proběhl 8.10.2008 za účasti výše jmenovaných zástupců ZVHS a projektanta. Do dvou dnů po konání výrobního výboru byly zahájeny geodetické práce tj. polohopisné a výškopisné zaměření koryta potoka a sousedících parcel. Jakmile nám bude dodán seznam dotčených pozemků, pozveme jejich majitele ke společnému jednání se správcem toku. Jednání by se měla týkat především vstupů na pozemky, demontáže plotů, odstranění některých dřevin a samozřejmě náhrad za případné škody. Předpokládané ukončení těchto jednání je do konce roku.

Starosta Jan Koráb