Podzimní Sešlost zahájila

Ve středu 1.října začala v boleradickém divadle v pořadí již čtrnáctá divadelní přehlídka Podzimní Sešlost. Jsou na ni zvány ochotnické soubory z celé republiky. Zahájili ji domácí se svou Nocí pastýřů a ve čtvrtek pokračuje autorské hudební představení Ivo Kovaříka Pírko z anděla souboru Loutky na niti z Kobylí. Určitě divácky atraktivní bude také páteční vystoupení spolku Vojan z Libice nad Cidlinou s představením Don Quijote de la… od nás v režii Jiřího Hlávky. Již více než tři a půl století putuje světem nejslavnější dvojice světové literatury – důmyslný rytíř Don Quijote z kraje Mancha a jeho zbrojnoš Sancho Panza – až doputují do boleradického divadla. Sobotní komedii Výborná kachna brněnského souboru AMADIS si také nenechte ujít a přehlídku zakončí v neděli klasické drama Viléma a Aloise Mrštíků Maryša v podání DS E. Vojana z Brněnce. Vstupenky na představení je možné ještě zakoupit půl hodiny před představením v pokladně divadla.

Po celou přehlíku je pak možné navštívit výstavu kreseb boleradických a nosislavských zákoutí malíře Karla Války (ano je to ten co krátký čas pobýval i v Boleradicích).

Boleradičtí ochotníci, přestože mají plné ruce práce s Podzimní Sešlostí, se už intenzivně chystají vystoupit a reprezentovat Jihomoravský kraj na Národní přehlídce venkovských divadelních souborů ve Vysokém nad Jizerou. Na tuto přehlídku postoupili právě s dramatem Noc pastýřů. Další nejbližší lahůdkou pro diváky v Boleradicích je vystoupení divadelního spolku Vlastenecká Omladina z Vídně. Tento krajanský spolek připravil detektivku od Agathy Christie Past na myši, kterou jsme mohli již vidět v loňském roce v podání boleradických. A tak bude mít znalý divák možnost srovnání.

Podrobný program divadla na celou sezónu najdete na stránkách www.boleradice-divadlo.cz

Fotografie z průběhu Podzimní Sešlosti