Boleradičtí ochotníci mají i v létě plno práce

Boleradice – Přestože stále ještě probíhají divadelní prázdniny a na jevišti boleradického divadla je klid, za pomyslnou oponou jediné regionální „kamenné“ scény panuje čilý ruch. Režiséři intenzivně pracují na přípravě nových inscenací domácího souboru. Podle prvních zpráv by měly být opět alespoň dvě. A také se připravuje program nadcházející divadelní sezóny.

„Je nutné najít soubory, které přijedou na Podzimní sešlost, najít volné termíny pro vlastní vystoupení, sestavit jarní a dětské předplatné, zajistit orchestr na divadelní bál, podepsat smlouvy, napsat program a zadat ho do tisku. Zkrátka je kolem toho spousta drobné a pro diváka neviditelné práce, bez níž by divadlo v Boleradicích nebylo,“ přiblížil prázdninové přípravy předseda Divadelního spolku bratří Mrštíků Stanislav Svoboda. Vzhledem k tomu, že se v Boleradicích stále jedná o scénu plně ochotnickou, je na místě otázka, proč to ti divadelníci vlastně dělají? Opravdu mají divadlo tak rádi?
„Mají. Bez obětavého nasazení členů ve volném čase by to vše nebylo možné. Výsledkem jejich činění jsou desítky představení, na které diváci chodí rádi, a to je pro ně odměna. Lidem, kteří věnují svůj volný čas přípravě a organizaci všeho kolem divadla, patří velké poděkování,“ řekl Svoboda, který zve všechny do boleradického divadla i v nadcházející sezóně. Přestože seznam akcí ještě není definitivní, nad částí již hotového programu lze poodhrnout oponu. Už v sobotu třináctého září se uskuteční folkový koncert písníčkáře Ladislava Škrdly. Týden na to zahájí divadelníci novou sezónu tradičním vystoupením při boleradickém vinobraní v areálu vinných sklepů V Tihelni a šestadvacátého září bude znovu uvedena úspěšná inscenace Noc pastýřů. Divadelní festival Podzimní sešlost pak proběhne od prvního do pátého října a jeho program už nyní slibuje výborné divadelní zážitky.