Boleradické divadlo chystá novou sezonu

BOLERADICE (had) – Přestože stále ještě probíhají divadelní prázdniny a na jevišti boleradického divadla je klid, za pomyslnou oponou této naší jediné regionální „kamenné" scény panuje čilý ruch. Režiséři intenrivně pracují na přípravě nových inscenací domácího souboru pro novou sezonu (podle prvních zpráv by měly být opět alespoň dvě) a také se intenzívně připravuje program nadcházející divadelní sezony. „Je nutné najít soubory, které přijedou na Podzimní Sešlost, najít volné termíny pro vlastni vystoupení, sestavit jarni a dětské předplatné, zajistit orchestr na divadelní bál, podepsat smlouvy, napsat program a zadat do tisku… Zkrátka je kolem toho spousta drobné a pro diváka neviditelné práce, bez níž by divadlo v Bolcradicích nebylo," vysvětlil nám předseda Divadelního spolku bří Mrštíků Stanislav Svoboda.
Přestože jsme v úvodu zmínili, že boleradické divadlo je jedinou „kamennou" scénou u nás, je nutno podotknout, že se jedná stále o scénu plně ochotnickou. Je tedy na místě otázka, proč to ti divadelnici vlastně dělají? Opravdu mají divadlo tak rádi? „Mají. Bez obětavého nasazení členů ve volném čase by to vše nebylo možné. Výsledkem jejich činění jsou desítky představení, na které diváci chodí rádi, a to je pro ně odměnou. Lidem, kteří věnují svůj volný čas přípravě a organizaci všeho kolem divadla patří určitě velké poděkování," vysvětluje Stanislav Svoboda a zároveň vzkazuje milovníkům divadla: „Zveme všechny do divadla i v právě přicházející sezoně. Držte nám palce."
Přestože program akcí v boleradickém divadle ještě není definitivní, můžeme alespoň maličko poodhrnout oponu. Už v sobotu 13. září se uskuteční folkový koncert písničkáře Ladislava Škrdly, týden na to zahájí divadelníci novou sezonu tradičním vystoupením při boleradickém vinobraní v areálu vinných sklepů V Tihelni a 26. září bude znovu uvedena úspěšná inscenace Noc pastýřů. Divadelni festival Podzimní sešlost pak proběhne od 1. do 5. října a jeho program už nyní slibuje výborné divadelní zážitky.