Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/79541/virtual) in /data/web/virtuals/79541/virtual/www/wp-includes/blocks.php on line 532
Těžce zraněného mladíka vystřihávali z auta – Boleradice

Těžce zraněného mladíka vystřihávali z auta

Boleradice – Vážná dopravní nehoda se stala v pondělí nad ránem na silnici mezi Boleradicemi a Diváky. Mladý řidič zřejmě nedodržel předepsanou rychlost a boural.
"Řidič osobního auta jel pravděpodobně příliš rychle a nezvládl řízení, bližší informace však nemohu říct, protože šetření nehody jsme předali kriminální službě,“ informoval vedoucí dopravního inspektorátu Jiří Mach.

Na místo nehody vyjížděl tým rychlé lékařské pomoci z Hustopečí. Když přijeli na místo a zhodnotili situaci, rozhodli se vyžádat si příjezd dalšího týmu. Operátorky jej vyslaly z Brna.

„V autě byli dva zranění a hasiči je museli vyprostit. Vážně zraněného mladého muže se jim podařilo z auta vytáhnout jako prvního,“ sdělila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Barbora Zuchová.

Mladík utrpěl těžká poranění hlavy a záchranáři jej převezli za stálé péče do fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

„Těžce zraněného mladíka lékař uvedl do umělého spánku , podal mu nitrožilně potřebné léky a zajistil dýchání intubací s umělou plicní ventilací. Jakmile jej záchranáři stabilizovali, mohli ho převést do nemocnice,“ doplnila Zuchová.

Dalšího zraněného předali hasiči po vyproštění do péče druhému lékařskému týmu.

„Osmnáctiletý mladík byl při vědomí. Při nehodě utrpěl otřes mozku , zhmoždění hrudníku a zlomeninu předloktí. Tato zranění bych hodnotila jako středně těžká. Lékařka spolu se záchranáři jej na místě ošetřila, podala mu léky proti bolesti a stabilizovala jeho zdravotní stav. Po základním ošetření ho tým rychlé lékařské pomoci převezl do Úrazové nemocnice v Brně ,“ uzavřela Zuchová.

Policisté nehodu vyšetřují. Co bylo její příčinou zatím neví. Jestli sehrál svou roli alkohol nemohli určit, protože kvůli zdravotnímu stavu řidiče nebylo možné provést dechovou zkoušku. Zdemolované auto má nyní policie.

Nový život 3.7.2008