Jarní sešlost

Slavnostními fanfárami byla ve středu večer v boleradickém divadle zahájena  Krajská přehlídka venkovských divadelních souborů Jarní Sešlost Boleradice 2008. Úvodní entrée přichystala Slávka Hubačíková z Vysokého nad Jizerou s Krkonošskými poudačkami společně s dívčí cimbálovou muzikou ZUŠ Klobouky. A hned na to následovalo první soutěžní představení v podání mladého souboru DŽO z Velatic s autorským představením VISION IIII Ve čtvrtek se ráno pro děti představil soubor z Veverské Bítýšky PRKNO s pohádkou O Kulišákovi a tentýš soubor uvedl odpoledne drama Fr. Vojcek (†33) Maraton čtvrtečních představení pak uzavřel soubor z Jiříkovic s detektivkou Mrtvý přišel na návštěvu.

Všechny události po jednotlivých dnech, hodnocení představení porotou diváky a nejrůznější střípky z přehlídky najdete v časopise FORBÍNA vycházející vždy každý večer následující den přehlídky. Jednotlivá vydání budou i zde k dispozici.

Pokud máte ještě zájem jít do divadla jsou volné vstupenky na sobotní odpolední představení souboru z Bavor A vy jste kdo? a na nedělního hosta přehlídky slovenského souboru z Tlmáč Hľadanie s představením Orchester Titanic.